1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kurtoğlu'ndan Çermik Devlet Hastanesi'ne ziyaret
Kurtoğlu'ndan Çermik Devlet Hastanesi'ne ziyaret

Kurtoğlu'ndan Çermik Devlet Hastanesi'ne ziyaret

DİYARBAKIR - Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, Çermik Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

A+A-

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Yrd. DoÇ. Dr. Ali Güneş ile birlikte Çermik ilçesine gelen Kurtoğlu, ilçe devlet hastanesinde poliklinikler ile yatan hasta servislerini gezip, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Kurtoğlu, Hastane Baştabibi Uzman Dr. Ahmet Karaaslan'dan hastaneyle ilgili bilgi aldı.

Çermik Devlet Hastanesi'nde verilen sağlık hizmetlerinin daha üst seviyelere çıkarılması konusunda gerekli çalışmanın yapılacağını belirten Genel Sekreter Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın acil eylem planlamasında hastanelerde acil ve yoğun bakım ünitelerinin iyileştirilmesi çerçevesinde Çermik Devlet Hastanesi'nde eksik olan ünitelerin kurulacağını söyledi. Çermik Devlet Hastanesi'nde verilen sağlık hizmetlerini iyi gördüğünü kaydeden Kurtoğlu, mesleğini seven genç ve dinamik hekimlerin görev yaptığı Çermik'te güzel işler yapıldığını dile getirdi. Hastanedeki incelemeleri tamamlayan Kurtoğlu, Tıbbi Hizmetler Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Güneş, Baştabip Ahmet Karaaslan, AK Parti İlçe Başkanı Murat Kara ve Hastane Müdürü Özgür Kartal ile birlikte Kaymakam Mimar Sinan Batmaz'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir açıklama yapan Kurtoğlu, Çermik'e yakışır bir hastane planladıklarını ve bakanlığa gerekli başvuruda bulunduklarını belirterek, 2012 yılında 247 bin hastaya Çermik Devlet Hastanesi'nde sağlık hizmeti verildiğini söyledi. Genel Sekreter Kurtoğlu, Çermik'in hizmetin en iyisini hak ettiğini söyleyerek, vatandaşın rahat ve kaliteli sağlık hizmeti alması için özveriyle çalışıldığını, hastane bünyesinde hizmet alması için özveriyle çalışıldığını, hastane bünyesinde çalışan doktor, hemşire ve idari personelin dinamik ve çalışkan olduğunu kaydetti. Kurtoğlu, "Devletin görünen yüzü brükratlarıdır. Biz güler yüzlü olursak, iyi olursak devlette iyi olur. Sağlık Bakanlığı'nın hedefi hastaneleri 5 yıldızlı otel şekline getirip hizmet vermek ve kalite standartlarını arttırmaktır. Bakanlık tarafından Diyarbakır Fizik Tedavi Hastanesi planlanıyor. Çermik Kaplıcaları'ndaki suyun kaliteli olduğunu biliyoruz dolayısıyla kaplıcalara gelen hastalar bu hastanede tedavi görebilecektir" dedi.

Çermik'in farklı bir ilçe olduğunu belirten Kaymakam Mimar Sinan Batmaz ise ilçe devlet hastanesi yönetimi ve çalışanlarından memnun olduğunu söyledi. Kaymakam Batmaz, kurum amirleriyle toplantılar yaparak Çermik'e hizmetin en iyisi için yol haritası belirlemeye çalıştıklarını ve yapılan hizmetleri anlatmak için vatandaşın huzuruna çıkıp vatandaşı bilgilendirdiklerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT