1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kürtler dilini de, Kıble'sini de iyi biliyor
Kürtler dilini de, Kıble'sini de iyi biliyor

Kürtler dilini de, Kıble'sini de iyi biliyor

Yenişehir Belediye Eşbaşkanları Selim Kurbanoğlu,Ülkü Baytaş ve BDP Yenişehir ilçe örgütü 30 marta yapılan seçimlerin ardından İplik ve Kooperatifler Mahallesinde bulunan esnafları ziyaret ederek kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek

A+A-

Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanları Kurbanoğlu ve Baytaş, yarın Newroz alanında gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katılım için davetiye dağıttı.

Kutlu Doğum Haftasına değinen eş başkanlar, "Bildiğiniz gibi yarın Peygamber Efendimizin anması vardır. Bugüne kadar bazı kesimler tarafından bu güzel dinimiz maalesef istismar edilmiştir. İnançlar kimselerin tekelinde olamaz. Herkes bilsin ki Kürtler dilini de kıblesini de  gayet iyi bilen bir halktır. Yarın bu anlamlı günde barışın ve birlikteliğin temsilcisi olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğum günü kutlamasında sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Bu anlamlı günü Newroz alanında büyük bir coşkuyla kutlayacağız" dediler.

Eşbaşkanlar ve beraberindekiler, aynı şekilde yerel seçimlerde kendilerine destek verdikleri için esnaflara teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT