1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kürtçe kursunu bitiren 19 kişiye sertifika
Kürtçe kursunu bitiren 19 kişiye sertifika

Kürtçe kursunu bitiren 19 kişiye sertifika

Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi bünyesinde açılan ve Kurdi-Der'in desteği ile verilen kursu başarıyla bitiren 19 kursiyere, sertifika dağıtıldı.

A+A-

Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi bünyesinde açılan Kürtçe kursunu başarıyla tamamlayan 19 kursiyere sertifika verildi.Bağlar Belediyesi basın bürosundan verilen bilgiye göre, Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi bünyesinde açılan ve Kurdi-Der'in desteği ile verilen kursu başarıyla bitiren kursiyerlere, yapılan etkinlikle sertifika dağıtıldı.

 “Dilimize sahip çıkacağız”

Etkinliğe Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi yöneticileri, Kurdi-Der hocaları ve kursiyerler katıldı. Ömrünün tamamını Kürt kimliği ve dili için mücadele etmiş ve bu uğurda katledilmiş İran asıllı Kürt Öğretmen Ferzad Kemanger'in anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşan Kurdi-Der hocalarından Ahmet Yalçınkaya, hedeflerinin Kürtçe dilini zenginleştirip toplum içinde yaygınlaştırmak olduğunu belirtti. Yalçınkaya, “Bundan sonraki yaşantınızda Kürtçe diline sahip çıkacağınıza ve bu temelde Kürt kültürünü koruyacağınıza inanıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT