1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kürtçe kreşte karne heyecanı
Kürtçe kreşte karne heyecanı

Kürtçe kreşte karne heyecanı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur Belediyesi Kadın Destek Merkezleri (KADEM) bünyesinde bulunan ve Kürtçe eğitim veren kreşlerde karne heyecanı yaşandı.

A+A-

Karne törenine Sur Belediye Başkan Yardımcı Gülbahar Örmek, Meclis Üyesi Semra Turan, Kültür Müdürü Ahmet Tanboğa, Mamoste Medya üyeleri, kreş hocaları ve veliler katıldı. Karnelerini alan öğrenciler sevinçlerini, öğrendikleri şarkıları söyleyerek gösterdi. Karne dağıtımında bir açıklama yapan Sur Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Örmek, “Kadınlar kurslarımıza geldiklerinde çocuklarını bırakacakları yerler bazen komşularıydı, bazen eşleriydi ve bazen de kayınvalideleriydi.

Ama buna rağmen akılları evde çocuklarında kalıyordu. Biz bundan yola çıkarak KADEM bünyesinde kreşler açmaya başladık. Anneler gönül rahatlığı ile kurslarını görürken, sosyal aktivitelerini yaparken akılları çocuklarında olmuyor ve diğer taraftan da sağlıklı ortamda güvenilir ellerde hem kendi anadillerinde oyun oynuyorlar hem de kültürel aktivitelerin içinde bizzat yer alıyorlar. Bütün KADEM'lerde imkanlar dahilinde kreşler açmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT