1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kurtarma Ekipleri Federasyonu itfaiyeyi ziyaret etti
Kurtarma Ekipleri Federasyonu itfaiyeyi ziyaret etti

Kurtarma Ekipleri Federasyonu itfaiyeyi ziyaret etti

Türkiye Sualtı ve Suüstü Arama Kurtarma Federasyonu Başkanı Savaş Yapman ile 20 il belediyesinin kurtarma ekipleri, dün (15 Şubat 2015) İtfaiye Daire Başkanlığımıza bağlı Kayapınar Şubesi'ni ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı, görüş alışveriş

A+A-
Türkiye Sualtı ve Suüstü Arama Kurtarma Federasyonu'nun Genel Kurulu,  Belediyemizin Kurtarma Ekiplerinin de katılımıyla Diyarbakır'da yapıldı.
 
İstanbul, Ordu, Sakarya, Samsun, Maraş, Düzce, Adana, Zonguldak, Devrek, Ereğli gibi birçok ilden genel kurula katılmak için gelen kurtarma ekipleri, daha sonra “Arama Kurtarma Çalıştayı'nda yeniden bir araya gelerek, kurtarma üzerine tartışmalar yürüttü.  
 
Çalıştayın ardından İtfaiye Daire Başkanlığımızın Kayapınar Şubesi'ni ziyaret eden Federasyon Başkanı Savaş Yapman ve 20 ilden gelen katılımcılar, misafirperverlikleri nedeniyle İtfaiye Daire Başkanımız Hakkı Bilici ve ekibine teşekkür etti.  Federasyon Başkanı Savaş Yapman, Diyarbakır'da eğitim amaçlı 42 metre derinliğinde bir havuz projesi üzerinde çalıştıklarını ve “eğitim üssü” oluşturmak istediklerini ifade etti.
 
Bilici bilgilendirdi
 
“Kentimize hoş geldiniz” diyen İtfaiye Daire Başkanımız Hakkı Bilici ise Diyarbakır itfaiyesi hakkında ziyaretçileri kısaca bilgilendirdi. Kentte ilk itfaiyenin 1926 yılında kurulduğunu, kentin büyümesiyle 2006 yılında Daire Başkanlığı ve şube müdürlükleriyle hizmet verilmeye başlandığını kaydeden Bilici, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Biz sadece Diyarbakır kent merkezi değil hemen hemen bölgemizin birçok yerindeki olaylara da müdahale etmekteyiz. Toplam 4 itfaiye istasyonumuz var. İtfaiyeci arkadaşlarımızın rahatlığı ve araçlarımızın daha iyi şartlarda korunması için istasyonlarımızı dizayn ettik. Bazı belediyelerimiz bizden daha iyi, bazıları ise istediğimiz düzeyde değiller. Temennimiz bütün itfaiye teşkilatlarının standart bir hale gelmesidir.” Bilici, “Böylesi bir organizasyonda sizleri aramızda görmekten sevinç ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Tekrardan hoş geldiniz burası sizin eviniz, kendinizi evinizdeymiş gibi görün.” dedi.
 
Ziyaretin ardından kurtarma ekipleri, kentin tarihi turistik mekanlarını gezdiler.
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT