1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kurtalanspor İddaları Yalanladı
Kurtalanspor İddaları Yalanladı

Kurtalanspor İddaları Yalanladı

Kurtalan Belediye Başkan Yardımcısı ve Kurtalanspor Kulübü Başkanı Çeçen Yorulmaz,Erganispor'un iddialarına sert cevap vererek konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi.

A+A-

KURTALANSPOR :'ERGANİSPOR'U MAHKEMEYE VERECEĞİZ'

Kurtalan Belediye Başkan Yardımcısı ve Kurtalanspor Kulübü Başkanı Çeçen Yorulmaz,Erganispor'un iddialarına sert cevap vererek konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi.

Erganispor yönetiminin açıklamasında ifade ettiği “ Pazar günü görüştüğümüz Kulüp başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Çeçen Yorulmaz'ın bize bizzat aktardığı durumu bizde aynen kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Başkan Yorulmaz  bize Kurtalan'da aynen şu ifadede bulunmuştur.” Maçtan iki gün önce eski Siirtsporlu futbolcu Ömer Tan ile Yeni Diyarbakırspor'dan Mehmet Han isminde ki şahıs Kurtalan'a gelerek Erganispor'dan puan aldığınız takdirde 25 Bin TL. teşvik pirimi vereceğini belirtmişlerdir. Biz bu ahlaksızca teklifi kabul etmedik. Futbolcularımıza da bu teklifle giderler diye maçtan iki gün önce bütün sporcuların cep telefonlarını topladık. Hiç kimse ile görüştürmedik “ diyerek bize işin gerçeğini anlatmıştır.” şeklindeki ifadelerin büyük bir iftira ve çirkin bir karalama olduğunu anlatan Yorulmaz,Erganispor yönetimi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

'YENİ DİYARBAKIRSPOR'LULARI GÖRSEK TANIMAYIZ'

Yorulmaz,”Pazar günü oynanan maçta meydana gelen olayların sebebi bellidir. Asla tasvip etmediğimiz ve onaylamadığımız olayların kimler tarafından çıkarıldığı emniyet kayıtlarında ve hakem,gözlemci,temsilci tutanaklarında bellidir. Rakip takım oyuncusunun neden kırmızı kart gördüğünü konuyla ilgili herkes tarafından bilinmektedir. Bizim ne Erganispor'la ne de başka takımla sorunumuz yok. Kimin şampiyon olacağı da bizi ilgilendirmez. Yeni Diyarbakırspor'dan  böyle ahlaksız bir teklif gelmemiştir. Bizim Yeni Diyarbakırspor'dan bir yönetici veya onlar adına gelen kimseyle görüşmemiz olmamıştır. Durum böyle iken hem koca kulübümüzü hem de asla tanımadığımız ve onun da bizi tanımayacağını düşündüğümüz Mehmethan Akan ve Ömer Tan'ı zan altında bırakmaya,iftira atmaya,karalamaya kimsenin hakkı yoktur.

'BU İFTİRAYI ATANLAR HESABINI YARGIDA VERECEK'

 Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket ederek bundan sonuç almaya çalışanlar hakkında Kurtalanspor'un kurumsal kimliği ve şahsım adına hukuki haklarımızı kullanacağız. Kendi aralarındaki çekişmeye bizi alet etmesinler. Biz her maça kazanmak için çıkarız,yeneriz yeniliriz. Bu açıklamayı yapanlar acaba Kurtalanspor'un mücadele etmeden yenilmesini mi bekliyordu?. Ayak oyunlarının içinde olmayız. Kurtalan'ı futbol terörü ve şiddetle itham edenler önce kendi yaptıklarına bakmalıdır. Diyarbakır'la kardeş şehirleriz,halklarız. Bunu bozmaya çalışanlar bizden her zaman cevaplarını alacaktır. Bu çirkin iftirayı atanlar hesabını yargıda verecektir.” dedi. 

HABERE YORUM KAT