1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Kurt Üzümü Zayıflatır Mı? Kurt Üzümü İle Zayıflayan Var Mı?
Kurt Üzümü Zayıflatır Mı? Kurt Üzümü İle Zayıflayan Var Mı?

Kurt Üzümü Zayıflatır Mı? Kurt Üzümü İle Zayıflayan Var Mı?

Ülkemizde faydaları yeni anlaşılmaya başlanan kurt üzümü, içeriğinde bulunan birçok farklı mineral, vitamin ve besin öğesi sayesinde her evde kullanılmaya başlanmıştır.

A+A-

Ülkemizde faydaları yeni anlaşılmaya başlanan , içeriğinde bulunan birçok farklı mineral, vitamin ve besin öğesi sayesinde her evde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle “kurt üzümü zayıflatır mı” sorusuna olumlu cevap vermesi ile tercih edilen bu meyve, aynı zamanda pek çok hastalığın önlenmesine yardımcı olmakta ve bu sebeple de sıklıkla tercih edilmektedir.

Kurt Üzümü Faydaları Nelerdir?

Piyasada goji berry adıyla da bilinen kurt üzümü, en bilindik olarak kanser hastalığının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda özellikle hafızanın güçlenmesine ve beyin fonksiyonlarının artmasına da fayda sağlamakta ve kemik ve kas yapısını güçlendirerek fiziksel sağlığın da artmasını sağlamaktadır.

İçeriğinde güçlü antioksidanlar da bulunduran kurt üzümü bu sayede hem karaciğer sağlığını düzenlemekte, hem de vücuttaki fazla ödemin atılmasını sağlamaktadır.

Kurt üzümünün en bilinen ve faydalı olan yönü ise “” sorusuna verilen olumlu cevaptır. İçeriğindeki mineraller sayesinde zayıflamaya direkt katkı sağlayan kurt üzümü, en çok bu sebeple kullanılmaktadır.

Kurt Üzümünün Zayıflamaya Olan Etkileri Nelerdir?

En bilindik etkisiyle vücuttaki fazla yağın hızla yakılmasını ve vücuttan atılmasını sağlayan kurt üzümü, sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı olmaktadır. Bir tür mide rahatsızlığı olan atrofik gastritin hafiflemesine de yardımcı olan bu meyve, içeriğinde bol lif bulundurması sebebiyle sindirimi de düzene sokmaktadır. Bağırsak tembelliğinin de giderilmesini sağlayan kurt üzümü, çok nadir olarak iştah arttırıcı etki de yapabilmektedir.

Kurt Üzümünün Zayıflama Amaçlı Olarak Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde genel olarak kurutulmuş şekilde bulunan kurt üzümü, kurt üzümü çayı olarak da piyasada yer almaktadır.

Kurt üzümü zayıflatır mı” sorusunun cevabının “evet” olmasını istiyorsanız her öğünden önce mutlaka 1 çay kaşığı – yaklaşık olarak 7-8 adet- kurutulmuş kurt üzümü meyvesini tüketebilirsiniz. Yenilen yemeklerin yağa dönüşmeden vücuttan atılmasını sağlayacak olan bu yöntem dışında, özellikle sabahları aç karnına yapılacak kurt üzümü bitki çayı da tüketilebilmektedir.

Bitki çayını yapabilmek için 1 bardak kaynayan su içerisine 7-8 adet kurt üzümü atılır ve birkaç dakika kaynatılmaya devam edilir. Süzülerek bardağa alınan bitki çayı, her gün aç karnına düzenli olarak tüketildiğinde kısa sürede zayıflama sağlamaktadır. 

goji çileği

HABERE YORUM KAT