1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kürt Sorunu için Kılıçdaroğlu ile Görüşecekler
Kürt Sorunu için Kılıçdaroğlu ile Görüşecekler

Kürt Sorunu için Kılıçdaroğlu ile Görüşecekler

Doğu ve Güneydoğu'daki oda ve borsa başkanlarının temasları -Bölgelerdeki oda ve borsa başkanlarınca oluşturulan ''Kürt Sorununda Odalar ve Borsalar İnisiyatifi''nin yarın CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir araya geleceği bildirildi

A+A-

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki oda ve borsa başkanlarının oluşturduğu ''Kürt Sorununda Odalar ve Borsalar İnisiyatifi''nin yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geleceği bildirildi.
     Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (DTSO) yapılan yazılı açıklamada, geçen hafta TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu eşliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can ile bölge oda ve borsa başkanlarının yarın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelecekleri belirtildi.
     Açıklamada, CHP'nin bir zamanlar bölgede birinci parti olduğunu, bölgenin bugün CHP'den ahde vefa beklediğini kaydederek, şu ifadelere yer verdi:
     ''Bilindiği gibi CHP bir zamanlar bölgemizde birinci partiydi. Bölgemiz CHP'nin olumlu politikalarına her zaman destek verdi. En son sayın Erdal İnönü döneminde SHP yine bölgede birinci parti olarak çıkmıştı. Bölge halkı her zaman olumlu politikaları destekledi. Bugün CHP, o yıllardaki çizgisine yaklaşsa yine gerekli ilgiyi görebilecektir. Bölge halkı, şiddet ortamının sona ermesi için CHP'nin rol üstlenmesini bekliyor. Bu anlamda CHP'den ahde vefa bekliyor. Bölgeyi iyi bilen temsilciler olarak bizde CHP'den çözüm yolunu açıcı bir çaba bekliyoruz.''
     Açıklamada, inisiyatifin görüşmeden sonra bir açıklama yapmasının beklendiği belirtilerek, Ekim ayının başında bölge ticaret odaları ve borsa temsilcilerinin bir araya gelerek müzakere çağrısında bulundukları anımsatıldı.