1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kürt sanatçılardan yürüyüşe destek
Kürt sanatçılardan yürüyüşe destek

Kürt sanatçılardan yürüyüşe destek

Dicle Fırat Kültür Merkezi çalışanları ve sanatçıları, Rojava (Suriye) halkına yönelik katliam ve saldırılara tepki göstermek ve Rojava halkı ile dayanışma içinde olduklarını göstermek amacıyla “Rojava ile dayanışma yürüyüşü”ne katılacaklarını duyurdu.

A+A-

Diyarbakır Dicle Fırat Kültür Merkezi çalışanları ve sanatçıları, Rojava halkına yönelik saldırıları kınamak ve Rojava ile dayanışmak amacıyla Dicle Fırat Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, sanatçılar Bülent Turan, Koma Azad solisti Farqin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Sanatçılar ve kültür merkezi çalışanları adına açıklama yapan Koma Azad solisti Farqin, Rojava'da Kürt halkının birliği ve örgütlü gücünden rahatsız olan “kirli odakların” Kürt halkına yönelik katliam yaptığına dikkat çekti. Kürt sanatçılar olarak katliamlara karşı direnen Rojava halkının yanında olacaklarını vurgulayan Farqin, Rojava halkına yönelik katliam ve saldırılara karşı yarın Ceylanpınar'a yapılacak, “Rojava ile dayanışma yürüyüşü”nde kendilerinin de hazır olacağını bildirerek, duyarlı herkesin bu yürüyüşteki yerini alması çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT