1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Kürt medyası Kürtlerin onurudur'
'Kürt medyası Kürtlerin onurudur'

'Kürt medyası Kürtlerin onurudur'

KURDİ-DER Genel Merkezi, Danimarka Eyalet Mahkemesi'nin Roj, Nûçe ve MMC televizyonlarının lisanslarını iptal etme kararını kınadı. KURDİ-DER Genel Başkanı Sebahattin Gültekin, alınan kararı kınadıklarını belirterek,“Kürt medyası Kürtlerin onurudur” dedi

A+A-

KURDİ-DER Genel Merkezi, Roj, Nûçe ve MMC televizyonlarının lisanslarının iptal edilmesine ilişkin dernek binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya KURDİ-DER yöneticilerinin yanı sıra Azadiya Welat gazetesi çalışanları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

KURDİ-DER Genel Başkanı Sebahattin Gültekin yaptığı açıklamada, Kürt televizyonları Roj, Nûçe ve MMC'nin yayın lisanslarının Danimarka Eyalet Mahkemesi tarafından iptal edilmesini kınayarak, şunları ifade etti:

“Ne yazık ki bu vahşi uygulamalar bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleştirilmektedir. Kürtler benzersiz bir mücadele sergileyerek, direnişlerini geliştirmiş ve bu uğurda büyük bedeller ödemişlerdir. Bu süreçte Kürtler varlıklarını, dil ve kültürlerini bütün sömürgeci güçlere kabul ettirmiş bulunuyor. Avrupa devletleri Kürtler söz konusu olduğunda bütün insanı değerlerini unutmakta ve kendi demokratik değerlerini ayaklar altına almaktadır. Ekonomik çıkarları için Kürt halkına yönelik sürdürülen zulüm ve baskılara sessiz kalmaktadırlar.”

“Kürt medyası Kürtlerin onurudur” diyen Gültekin, “Kürt basını, Kürtlerin duyan kulağı ve gören gözüdür. Yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT