1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kurslarını tamamlayan kadınlara sertifika
Kurslarını tamamlayan kadınlara sertifika

Kurslarını tamamlayan kadınlara sertifika

Kayapınar Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren eğitim destek evlerinde kadınları yönelik verilen Kürtçe okuma-yazma, Kürt dili ve bilgisayar kurslarını başarıyla tamamlayanlara yapılan bir törenle sertifikaları verildi.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Peyas Eğitim Destek Evinde yapılan sertifika törenine Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcısı Aynur Yılmaz, meclis üyeleri ve kursiyer kadınlar katıldı.

Sertifika dağıtım töreni öncesi konuşan Başkan Vekili Mahmut Dağ, “ Öncelikle Kürtçe kurslara yoğun ilgi göstermenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Belediye olarak her alanda hizmet yapıyoruz.  Ancak Kürt dilinin öğrenimi için verdiğimiz kurslar ayrı bir öneme sahip bizim için. Özellikle okuma-yazma bilmeyen kadınlarımıza yönelik verdiğimiz Kürtçe okuma-yazma kursları eğitimin temelden alınması anlamında çok önemli. Kürtçeyi konuşmanın yanında okuyup-yazabilme eğitimini almak bu dili gelecek kuşaklara aktarma anlamında büyük bir kazanmakta. Bir halkın varlığı diline ve kültürüne sahip çıkması ve her türlü baskıya rağmen bunu yaşatmasıyla mümkündür. Bir kez daha katılımcılara ve eğitimin verilmesinde emeği olanları teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu. Üç aylık bir süre zarfından verilen kurslar sonucu başarılı alan Kürtçe okuma-yazma kursunu tamamlayan 18 kursiyere, Kürtçe dil kursunu tamamlayan 12 kursiyere ve bilgisayar kursunu tamamlayan 35 kursiyere sertifikaları katılımcılar tarafından verildi.

HABERE YORUM KAT