1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kursları tamamlayan kadınlar sertifikalarını aldı
Kursları tamamlayan kadınlar sertifikalarını aldı

Kursları tamamlayan kadınlar sertifikalarını aldı

Kayapınar Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Aydın Erdem Eğitim Destek evi bünyesinde açılan çocuk gelişimi kursunu tamamlayan 26 kursiyer kadına, yapılan törenle sertifikaları verildi.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Aydın Erdem Eğitim Destek evinde yapılan sertifika törenine Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Keskin, meclis üyeleri, kursiyerler ve kursiyerlerin aileleri katıldı.
 
Sertifika dağıtımı öncesi konusun Eş Başkan Fatma Arşimet, “ Çocuklarımızın çocukluklarını gençliklerini ömürlerini yaşayamadan çok erken yaşta fidanlarımızın bizden alındığı bir coğrafyada yaşıyoruz. Kürt halkının ne yazık ki lanetlenmiş öylesi bir kaderi var. Ama bizde diyoruz biz kendi emeğimizle kendi gücümüzle bu kaderin değiştirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Emeğin geçe herkese teşekkür ediyor, kadın arkadaşlarıma bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu.


Kurslara katılan birçok kadın meslek sahibi oldu


Kayapınar İlçe Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın ise yaptığı konuşmada  “ Eğitim destek evi çalışanlarına çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. Kursiyer arkadaşlarımıza da hem medeni cesaretlerine hem de çocukla ilgili geleceğe dair kendilerini donatma anlamında onları kutluyoruz. Egemen sistemlerin çocukların geleceğini kararttığı bir coğrafyada biz buna alternatif olarak çocuklarımızın geleceğini en iyi şekilde nasıl örebiliriz nasıl çocuklarımızı eğitebiliriz donatabiliriz çabasını yürütüyoruz” dedi. Belediye tarafından beş dönemdir verilen kurslarda bu güne kadar 150 kadın sertifika alırken, birçoğu meslek sahibi oldu. Tören katılımcıların kursiyerlere sertifikaları dağıtmasıyla sone erdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler