1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kursiyerler Tiyatro ile buluştu
Kursiyerler Tiyatro ile buluştu

Kursiyerler Tiyatro ile buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Birimi'nin organizasyonu ile, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kentteki 5 halı kursunda eğitim gören yaklaşık 150 genç kadını Diyarbakır Şehir Tiyatrosu'nun (DBŞT) sahnelediği 'İki Efendinin Uşağı' izlettirildi

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Kadın Birimi'nin organizasyonu ile 5 Nisan Mahallesi Halı Kursu, Benusen Mahallesi Halı Kursu, Şehitlik Hekimevi Halı Kursu, 450 Evler Mahallesi Halı Kursu ve Koşuyolu Halı Kursu'nda eğitim gören yaklaşık 150 genç kadın servislerle DBŞT'ye getirildi.

Burada Kadın Birimi ve Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı'nın kadın çalışanları tarafından karanfillerle karşılanan halı kursiyerleri saat 14.00'te kendileri için özel olarak sahnelenen 'İki Efendinin Uşağı' adlı Kürtçe oyunu izledi. 18. yüzyılda yaşamış İtalyan yazar Carlo Goldoni'nin yazdığı ve DBŞT Genel Sanat Yönetmeni Rüknettin Gün'ün yönettiği iki perdelik oyun, paranın en geçerli değer olduğu ilişkileri paranın belirlediği, hatta aşkların alınıp satıldığı bir dünyayı anlatıyor.

HABERE YORUM KAT