1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kursiyerler sertifikalarını aldı
Kursiyerler sertifikalarını aldı

Kursiyerler sertifikalarını aldı

Kayapınar Belediyesi Ekin Ceren Kadın Merkezi tarafından kadınlara yönelik açılan Kürtçe kurs ve giyim atölyesi kurslarına başarıyla tamamlayan 31 kadına yapılan bir törenle sertifikaları verildi.

A+A-

Belediye bünyesinde kadınlara yönelik çalışmalar yapan Ekin Ceren Kadın Merkezi tarafından kadınlara yönelik açılan Kürtçe kurs ve giyim atölyesini başarıyla tamamlayan 31 kadına yapılan bir törenle sertifikaları verildi. Sertifika törenine Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Aynur Yılmaz, meclis üyeleri, kursiyer katılan kadınlar ve aileleri katıldı. 

Sertifika dağıtımı öncesinde konuşan Başkan Yardımcısı Aynur Yılmaz, “ Özgürlük mücadelesinde yaşamını yitiren tüm kadın arkadaşları saygıyla anıyor ve tüm kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyorum. Kadın merkezimiz tarafından açılan Kürtçe kurs ve giyim atölyesinde katılan kadın arkadaşlar üç aylık eğitim sonucu başarılı oldular. Kadınlarımızın anadiline sahip çıkması çok önemlidir. Bunun yanında kadınlarımızın giyim atölyesini tamamlayan kadın arkadaşların ekonomik özgürlükleri elde etme boyutuyla meslek sahibi olmaları yaşamda daha çok kendini ifade etme açısında katkısı büyük olacaktır. Belediye olarak bu yönlü çalışmalarımız devam edecektir “ şeklinde konuştu.

Kürtçe kurslarda başarılı olan 15 kadın ile giyim atölyesini başarıyla tamamlayan 16 kadına sertifikaları katılımcılar tarafından verildi. Kürtçe kursu tamamlanan kadınlar tören sonrası Kürtçe şiir ve şarkılar söylediler.
 

HABERE YORUM KAT