1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kursiyerler, Aile Danışmanlığı Sertifikasını Aldı
Kursiyerler, Aile Danışmanlığı Sertifikasını Aldı

Kursiyerler, Aile Danışmanlığı Sertifikasını Aldı

Diyarbakır Fem Akademi Dershanesi ile Zirve Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen aile danışmanlığı kursunu tamamlayanlara belgeleri verildi.

A+A-

Diyarbakır'da geçen yıl ekim ve aralık ayında Zirve Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ZÜSEM) tarafından başlatılan 450 saatlik kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Dershane binasında düzenlenen törende konuşan Fem Akademi Dershanesi Müdürü Mehmet Ali Kuş, kursun büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Aile Danışmanlığı Merkezleri'nde, Özel Aile Danışmanlığı Merkezleri'nde, hastanelerde, belediyelerin ilgili birimlerinde aile danışmanlığı hizmetlerinin verilebilmesi için en az bir aile danışmanı görevlendirilmesi gerektiğini hatırlatan Kuş, "Bireyleri aile içinde yaşadıkları sorunlar, bireylerin huzursuz olmasına, birbirleriyle olan ilişkilerinin zayıflamasına, iletişim yollarının tıkanmasına ve bunların yanı sıra sorunların üst üste yığılarak bireyleri farklı çözüm yolları (evden uzaklaşma, alkol bağımlılığı, boşanma, aldatma ve evi terk etme..) aramalarına sebep olabilmektedir. İşte tam bu noktada eğitimlerini başarıyla tamamlamış olan kursiyerlerimiz, ülkemize hizmet vereceklerdir. Hem işsizliğe çare olmak, hem de ülkemizin sosyal hayatına büyük ölçüde istifadesi olacak bu hizmetler." diye konuştu.