1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KÜRDSİAD'tan DTSO'ya ziyaret
KÜRDSİAD'tan DTSO'ya ziyaret

KÜRDSİAD'tan DTSO'ya ziyaret

Ticaret ve Sanayi Odası(DTSO)'nı ziyaret ederek kurmayı hedefledikleri yeni dernek hakkında görüş alış verişinde bulundu.

A+A-
DTSO Başkanı Ahmet Sayar ile görüşen Baki Karadeniz, Hüseyin Bardakçı ve Şükrü Adanır'dan oluşan Girişim grubu sekretaryası ile girişim grubunda bulunan Mimarlar Odası Başkanı Merthan Anık ve TOBB Genç Girişimciler Başkan Yardımcısı Mehmet Akyıl, derneği yakın bir zamanda resmiyete kavuşturacaklarını belirterek, bir çatı kurum olan DTSO'nun da görüşlerine başvurmak istediklerini dile getirdiler.
 
Sayar: Çözüm süreci, ekonomi boyutunu ön plana taşıdı Çözüm sürecinden bu yana artık ekonomi boyutunun ön plana çıktığını belirten Sayar, “Ekonomik kalkınma, temel hak ve özgürlükler kadar önemlidir. Dernekler de bu işin önünü açacak önemli kurumlardır. Sivil Toplum Kuruluşları bir çok konuda, hatta mevzuat belirleme noktasında dahi belirleyici olmaya başladı. Kalkınmanın önünü açacak bu çalışmalarda emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz' dedi.
 
Sayar, resmiyete kavuşur kavuşmaz, kendilerini Diyarbakır İş Konseyi'ne davet ettiklerini de ekleyerek başarılar diledi.
 
İş dünyasında Kürdistan adını taşıyan ilk dernek olacak
 
Sekretarya adına konuşan Hüseyin Bardakçı, resmileştiklerinde Kürdistan ismiyle kurulan ilk iş derneği olacaklarını belirtirken, Baki Karadeniz de, siyasal olmaktan çok iş hayatının temel sorunlarıyla ilgili bir duruş sahibi olacaklarını vurgulayarak, Diyarbakır'la sınırlı olmayan bölgesel bir dernek olacaklarını dile getirdi. Şükrü Adanır ise, ticari ahlak kriterlerinin oturması için çeşitli eğitim 
faaliyetleri yapacaklarını da belirtti.

HABERE YORUM KAT