28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara16 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,968
  %0.00
 • Dolar
  3,1161
  %0.18
 • Euro
  3,4034
  %0.45

Kürdistan'da gizli seçim toplantıları

Kürdistan'da gizli seçim toplantıları

24 Mayıs 2015 Pazar 09:33

Kamu Güvenliği Müsteşarlığı'na bağlı 4 kişilik bir heyetin, Mardin, Diyarbakır ve Batman gibi bölge kentlerinde sivil toplum örgütleri temsilcileri, kentlerde tanınan kişiler ile valiler ve askeri yetkililerle seçimlerden çıkacak tabloya dair kimi olağan dışı görüşmeler gerçekleştirdiği belirtildi.

Başbakanlığı bağlı Kamu Güvenliği Müsteşarlığı, başta Diyarbakır, Batman ve Mardin başta olmak üzere çeşitli bölge kentlerinde seçim gündemli özel, olağan dışı görüşme ve toplantılar gerçekleştiriyor.
 
 
Son 4-5 gündür müsteşarlığa bağlı daire başkanları ve müsteşar yardımcısından oluşan üst düzey 4 kişilik bir heyet, seçimlerde ortaya çıkacak olan tabloya ve HDP'nin baraj altında kalması durumunda nelerin yaşanabileceğinin tespiti yönünde kimi çalışmalar yürütüyor. Söz konusu çalışmalar kapsamında heyetin kentlerde sivil toplum örgütü temsilcileri, kimi şahsiyetlerin yanı sıra valilik ve askeri yetkililerle bir araya geldiği belirtiliyor.
 
 
Heyetin temaslarının ana gündeminin seçimler olduğu öğrenilirken, görüşmelerde "HDP barajı aşmazsa ne olur", "HDP'nin barajı aşamadığı durumda 6-7 Ekim benzeri olaylar yaşanır mı?", "Çözüm sürecinde gelinen aşama nasıl değerlendiriliyor" yönünde kimi sorular, katılımcılara yöneltiliyor. HDP'nin barajı aşmamasının çözüm süreci açısından daha iyi olacağı yönünde konuşmaların da yapıldığı görüşmelerde, HDP'nin oy oranına ilişkin de kimi tespitlerde bulunulduğu belirtiliyor.
 
 
Birkaç gün önce Mardin'de temaslarda bulunan heyet, Diyarbakır'dan sonra da önceki gün de Batman'da temaslarını sürdürdü. Söz konusu ziyaretlerin gizli bir şekilde yürütülmek istenmesi ise akıllara devletin seçimden çıkacak tabloya dair kimi hazırlıklar içerisinde olduğu düşüncesini getiriyor.
 
 
Heyetin olağan dışı bu görüşmelerin içeriğini de raporlaştırarak Başbakanlık'a sunacağı kaydediliyor.
 
 
(DİHA)
Okunma Sayısı : 6677
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com