1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. KURDÎ-DER'nden tutuklulara yeni yıl kartı
KURDÎ-DER'nden tutuklulara yeni yıl kartı

KURDÎ-DER'nden tutuklulara yeni yıl kartı

KURDÎ-DER Genel Merkezi hasta tutuklular başta olmak üzere tutuklu ve hükümlü siyasi tutuklular ile dayanışmak amacıyla cezaevlerine bine yakın yeni yıl kartı gönderdi.

A+A-

 Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği (KURDÎ-DER) Genel Merkezi, hasta tutuklular başta olmak üzere tutuklu ve hükümlü siyasi tutuklular ile dayanışmak amacıyla Diyarbakır'da bulunan Ofis Postanesi'nden cezaevlerine yeni yıl kartpostalları gönderdi.

BDP Yenişehir İlçe Örgütü yöneticilerinin de katılımı ile gerçekleşen etkinlik öncesi kısa bir konuşma yapan KURDÎ-DER Genel Başkanı Sabahattin Gültekin, eylemlerinin; başta hasta tutsaklar olmak üzere tüm siyasi tutsaklara yeni yıla girerken unutmadıklarını ve unutmayacakları mesajını vermek olduğunu ifade etti. Türkiye'nin birçok cezaevinde arkadaşları bulunduğunu dile getiren Gültekin, “Hiçbiri de suç işledikleri için değil, siyaset ya da görevlerini yaptıkları için tutuluyorlar. Milletin vekili seçilenler de bugün cezaevlerinde ve halkın iradesi esir tutuluyor. Biz de bugün bu kartpostallar ile yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi. Daha sonra hazırlanan bin kartpostal Türkiye'nin değişik bir çok ilinde bulunan cezaevlerine gönderildi. 

HABERE YORUM KAT