1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kurbanoğlu denetimde
Kurbanoğlu denetimde

Kurbanoğlu denetimde

Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu ve BDP Yenişehir İlçe Eş Başkanı Hüseyin Oğuzsoy, Yenişehir ve Kooperatifler Mahallesi'nde yürütülen kaldırım ve yol genişletme çalışmalarını denetledi.

A+A-

Denetimler sırasında yürütülen çalışmaların, Ramazan ayı dikkate alınarak tamamlanmasını isteyen Kurbanoğlu, sürdürülen çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi.

Başkan Kurbanoğlu, Kooperatifler ve Yenişehir mahallerine, Diyarbakır'ın simgesi olan bazalt taşlarla döşenmiş modern kaldırımlar yapıldığını ve çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek “ Yapılan kaldırımları denetlememizin amacı esnaflarımızın da görüşlerini alarak sürdürmektir. Denetlediğimiz kadarıyla yapılan bu çalışmayla esnaflarımızın ve engelli kurumlarımızın ciddi bir memnuniyeti var. Özelikle yapmakta olduğumuz kaldırımların, fiziksel engelliler için yoğun olarak rampaların yapılması ve görme engeli yurttaşlarımızın da rahat ve güvenli bir şekilde yürümelerini sağlamak amacı ile taban takip taşlarıyla döşeniyor olması, kendilerini daha özgür kılmalarını sağlıyor. Kaldırımlarını bitirdiğimiz sokak çalışmaların akabinde, Büyükşehir belediyemizde asfalt çalışmalarını yapmaktadır. Belediyemizin imkanları çerçevesinde, gece-gündüz, oruç demeden en iyi hizmeti halkımıza ulaştırmaya çalışıyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT