1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kurbanlık değil esrar sevkiyatı
Kurbanlık değil esrar sevkiyatı

Kurbanlık değil esrar sevkiyatı

Diyarbakır'dan aydın'a getirilen 128 kilo esrar ele geçirildi.

A+A-

Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, 128 kilo esrar ele geçirdi. Operasyonda görev alan narkotik köpekler samanların arasına gizlenmiş esrarın geçişine izin vermedi. Olayla ilgili 3 kişi de gözaltına alındı.

Kurban bayramı öncesi hem kurban sevkiyatlarını hem de bir hafta sürecek bayram tatili nedeniyle uyuşturucu tacirlerini takibe alan emniyet ekibi, dün gece il merkezine girişte Diyarbakır'dan Aydın'a kurbanlık hayvan taşıdığı süsü verilen 21 EM 382 plakalı bir kamyonu durdurdu. Kurbanlık taşıdığı belirtilen kamyondaki hayvanları kontrol eden polis ekipleri, hayvanların kurbanlık edilecek yaşta olmadıklarını görünce durumdan şüphelendi. Aynı kamyonla Diyarbakır'dan Aydın'a saman getirilmesinden şüphelenen polis, narkotik köpekleri ile kamyonda arama yaptı. Kamyonda arama yapan narkotik köpekler Aleks ve Chiara saman balyalarına işaret edince, saman balyalarını açan polis 50 paket içerisinde 128 kilo ağırlığında esrar ele geçirdi.

Operasyonda M.E. (40) M.G. (57) ve V.Y. (21) gözaltına alındı. M.E. ve M.G'nin şoför olduğu öğrenilirken kamyondaki hayvanların ve samanların sahibi 21 yaşındaki V.Y'nin uyuşturucu tacirliğinden sabıkası bulunduğu öğrenildi.