1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kurbanlığa zam yok
Kurbanlığa zam yok

Kurbanlığa zam yok

Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Salih Güden, kurbanlık hayvan fiyatlarının geçen yıl ile aynı olacağını söyledi.

A+A-

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Vatandaş, yavaş yavaş kurbanlık telaşına düşüyor. 15 Ekim 2013'de idrak edilecek olan Kurban Bayramı için cevabı en fazla merak edilen soru kurban fiyatları ne kadar olacağı.

KURBANLIK FİYATLARI AÇIKLANDI

Kurbanlık hayvan üreticileri ve besiciler, kurbanlık fiyatlarının geçen yılla aynı olacağını kurbanlık fiyatlarına zam gelmeyeceğini açıkladı. 2013 Kurban fiyatlarının Diyarbakır'da büyükbaşın ortalama 1 bin 500 ila 5 bin TL arasında, küçükbaşın ise ortalama 250-600 TL aralığında olması bekleniyor.

KURBANLIKLARDA ARTIŞ YAŞANMAYACAK

Kurban fiyatlarıyla ilgili bir değerlenmede bulunan Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Salih Güden, kurbanlık fiyatlarında geçen seneye oranla bir artışın yaşanmayacağını duyurdu. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen ithal kurbanlıkların bu yıl getirilmeyeceğine dikkat çeken Güden, Diyarbakır'ın ve Türkiye'nin kurbanlık hayvan noktasında kendine ihtiyacını karşılayacağını açıkladı.

DİYARBAKIR BATI İLLERİNE KURBANLIK GÖNDERİYOR

Kasapların, Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince mesai yapacağını dile getiren Güden, "Bugün kırmızı et kilosu 20 ila 25 TL arasında. Bayramda öyle olması bekleniyor. Küçükbaşın fiyatı 250 ile 500 TL arasında değişirken, inek, dana ve düvelerden oluşan büyükbaşların fiyatının ise bin 500 liradan başlaması bekleniyor. Bazı büyükbaşlar ise 5-7 bin TL'ye kadar satılacak. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir gibi illere Diyarbakır'dan kurbanlık hayvan götürülmesini bekliyoruz" dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT