1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kurban pazarı hareketlendi
Kurban pazarı hareketlendi

Kurban pazarı hareketlendi

Ergani ilçesinde Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarı hareketlendi.

A+A-
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala besiciler, Ergani-Dicle yolu üzerinde kurulan hayvan pazarına getirdikleri hayvanlarını satmaya başladı.
 
Küçükbaş kurbanlık fiyatının 350 ile bin 750, büyükbaşların ise bin 800 ile 6 bin lira arasında olduğu kurban pazarında, hareketlilik sürüyor.Ergani Ziraat Odası Başkanı İzzet Güzel, son bir ay içerisinde 3 bin büyükbaş, 2 bin de küçükbaş hayvanın batı illerine gönderildiğini belirterek, bölge insanının kurban ihtiyacını karşılamak için hayvan pazarlarında yoğunluk yaşandığını söyledi.
 
Kurbanlık konusunda alıcının da satıcının da memnun olduğunu vurgulayan Güzel, "Fiyatlar geçen seneye göre yüzde 5-10 civarında arttığı görülüyor, ancak ilçemiz hayvancılık bölgesi olduğu için hayvan satıcılarımız vatandaşlarımızı düşünerek, fiyatlarda indirim yapabiliyor. Her bütçeye göre büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar var. İnşallah bu bayram hayvan besicilerimiz için bereketli olur" diye konuştu.
 
Güzel, Ergani'de satışa çıkan küçükbaş kurbanlık fiyatının 350 ile bin 750, büyükbaşların ise bin 800 ile 6 bin lira arasında olduğunu sözlerine ekledi.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT