1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kurban Bayramına doğru
Kurban Bayramına doğru

Kurban Bayramına doğru

Diyarbakır Valisi Aksoy, Kurban Bayramı dolaysıyla mesaj yayımladı.

A+A-
Aksoy mesajında, bayramların sevginin, saygının ve sosyal duyarlılığın arttığı, birlik ve beraberlik ruhunun geliştiği, kalplerin yumuşadığı, akraba ve komşuların ziyaret edildiği, öksüz ve yetimlerin sevindirildiği, bütün bir toplumun aynı duyarlılığı hissedebilmesine vesile olan önemli günler olduğunu belirtti.
 
Milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlenerek gönül birliği oluşturduğu dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramlarından birine daha ulaşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Aksoy, manevi değerleri özünde barındıran İslam dininin anlamlı günlerinden biri olan bu bayramın, ibadet olmanın yanı sıra özellikle yardımlaşmayı ve paylaşmayı da simgelediğini bildirdi.
 
Kesilen kurbanların insani duyguları derinleştirdiğini aktaran Aksoy, mesajında şunlara yer verdi:
 
"Merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. Unutulmamalıdır ki bizler çok önemli bir coğrafyada yaşayan ve geçmişinden gururla bahsedilen köklü bir medeniyet anlayışına sahip bir milletiz. Bu itibarla geçmişimizin bu büyük potansiyelini yarınlara taşıma adına önemli misyonu bir araya getiren bayramların huzur ve coşku içerisinde geçmesi yegane temennimizdir.
 
Bayramın, dargınlıkların unutulmasına, insanlığın barışına, millet olarak huzurlu bir geleceğe vesile olmasını temenni ediyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyor, bu mutlu günde tüm milletimizin ve Diyarbakırlı hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu nice bayramlar diliyorum." 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT