1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kur'an öğrencileri için Hayır Pazarı
Kur'an öğrencileri için Hayır Pazarı

Kur'an öğrencileri için Hayır Pazarı

Ab-ı Hayat Diyarbakır temsilciliği Kur'an Kursu öğrencileri yararına bir "Hayır Pazarı" açtı. Hayır Pazarı'nda yöresel yemekler, kitaplar ve hediyelik eşyalar yerini aldı.

A+A-

Merkezi İstanbul'da bulunan Aziz Mahmut Hüdavi Vakfı'nın Diyarbakır Temsilciliği olan Ab-ı Hayat Temsilciliği merkez Yenişehir ilçesinde Kur'an Kursu öğrencileri yararına "Hayır Pazarı" açtı.

Yenişehir ilçesi Lise Caddesinde açılan Hayır Pazar'ında yöresel yemeklerin yanı sıra İslami kitaplar, el yapımı ürünler ve hediyelik eşyalar yerini aldı.

Hayır Pazarı hakkında bilgi veren Ab-ı Hayat Temsilciliği yetkilileri, Diyarbakır (Amed)'da düzenlemiş olduğu Hayır Pazarı'nı Kur'an Kursu öğrencilerine yardım amacıyla açtıklarını belirterek, " Halkımızı, Kur'an'a hizmet eden Kur'an aşıklarının yanında bulunmalarını, kalbi sevinç ve duyarlılığın simgesi haline gelmiş olan gerek kız ve gerekse erkek, olsun Kur'an kurslarına Müslüman kardeşlerimizin maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz" dedi.Hayır, Pazarı, Pazartesi gününe kadar sürecek.

 

(Osman İçli -M. Sait Adiyaman / İLKHA)

HABERE YORUM KAT