1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kur'an Kursu Öğrencileri İçin Kermes
Kur'an Kursu Öğrencileri İçin Kermes

Kur'an Kursu Öğrencileri İçin Kermes

Kur'an kursu öğrencileri için kermes düzenlendi.

A+A-

Yenişehir ilçesi Lise Caddesi'nde Ab-ı Hayat Derneği tarafından, Kur'an kursu öğrencileri yararına kermes açıldı.Ab-ı Hayat Derneği Başkan Yardımcısı Dilek Sulak, kermeste yaptığı konuşmada, bir Kur'an kursu ve de bir öğrenci evlerinin olduğunu belirterek, burada bulunan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kermes düzenlediklerini ifade etti.

Sulak, burada bulunan öğrencilerinin maddi durumu düşük olan kız öğrenciler olduğunu ifade ederek, "Dernek olarak amacımız halkımızın maneviyatını yükseltmektir. Tüm çalışmalarımız buna yöneliktir. Öğrencilerimizi maneviyatı yüksek bireyler olarak yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Sulak, şunları söyledi:

"Kermesimizde el yapımı çeyizlik işlemeler, mutfak gereçleri, kitaplar, hediyelik kutular, yöresel kıyafetler ve evde pişirip getirdiğimiz yemek ve tatlı çeşitleri vardır. Halkımız, kermesimize gelip yapacakları en ufak bir alışverişle bu öğrencilerimize yardım etmiş olacaklardır. İnşallah vatandaşlarımız sesimizi duyup buraya gelirler."Kermesin, 27 Mart Çarşamba günü akşam saatlerine kadar açık olacağı bildirildi.

HABERE YORUM KAT