1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kur'an- Kerim'i güzel okuma yarışması
Kur'an- Kerim'i güzel okuma yarışması

Kur'an- Kerim'i güzel okuma yarışması

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması düzenlendi.

A+A-

Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen yarışma törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Tezer Güner, Hani İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, İlçe Emniyet Amiri Engin Eryılmaz, Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Veysel Etik, okul öğretmenleri, jüri üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, müftülükte görevli İmam Yaşar Yılmaz'ın Kur'an-ı Kerim tilavetini okumasıyla devam etti. Yarışma öncesi konuşan Hani Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Veysel Etik, Kur'an-ı Kerim'in bütün insanlığa gönderilmiş olan doğru yol rehberi ve insanlık için bir hidayet kaynağı olduğunu söyledi. Kur'an-ı Kerim'in temel ders olarak okutulduğu imam hatip ortaokulunda okuyan çocukların hem mesleğe hem de yüksek öğretime hazırlayıcı programlar uygulayan ortaöğretim kurumları olduğunu anlatan Etik, "Bu çerçevede öğrencilerimizin mesleki yeteneklerini artırmak, özgüven duygularını geliştirerek sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmaları düzenledik. Okul düzeyinde yapılan bu yarışmaların öğrencilerimizi mesleğe hazırlamada önemli katkı sağlamaktadır" dedi.

Yarışmada dereceye giren ilk 3 kişi kaymakamlık tarafından çeyrek altın ile ödüllendirildi. Öğrencilere ayrıca Kur'an-ı Kerim hediye edildi. 

HABERE YORUM KAT