1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kupada rakip 18 Ekim'de
Kupada rakip 18 Ekim'de

Kupada rakip 18 Ekim'de

Ziraat Türkiye Kupası'nın ilk 2 turunu geçerek önemli bir başarıya imza atan Diyarbakırspor'un 3.turdaki rakibi 18 Ekim Perşembe günü belli olacak.

A+A-

Kupa kuraları İstanbul Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyatevi'nde çekilecek. TFF yöneticileri ve 3. Tur'da mücadele edecek kulüp temsilcilerinin katılacağı kura çekimi saat 14.00'te başlayacak.

3. Eleme Turu müsabakaları, 2. Eleme Turu'ndan gelecek 54 takım arasında ve seri başı sistemine göre oynanacak. Seri başı olacak 27 takım öncelikle 2012-2013 sezonunda yer aldıkları ligler, ardından 2011-2012 sezonu baz alınarak play-off dereceleri, eşitliğin devam etmesi halinde Futbol Müsabaka Talimatı'nda puan eşitliği halinde uygulanacak esasların göz önüne alınması suretiyle belirlenecek.

D.BAKIR BB. SERİ BAŞI DEĞİL

 Bu kriterlere göre yapılan sıralamada ilk 27 sırada yer alan takımlar seri başı olacak ve diğer 27 takım ile eşleşecek. TFF, seri başı ve seri başı olmayan takımları açıklarken, D.Bakır B.Şehşr Belediyespor seri başı olmayan takımlar arasında gösterildi.

Tek maç eleme usulüne göre ve küçük numarayı çeken takımın sahasında oynanacak müsabakaları kazanan 27 takım tur atlayarak 4.tura yükselecek.