1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kümes hayvancılığı üretimi açıklandı
Kümes hayvancılığı üretimi açıklandı

Kümes hayvancılığı üretimi açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığınca Şubat ayı "Kümes Hayvancılığı Üretimi" istatistikleri açıklandı.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığınca açıklanan Şubat ayı "Kümes Hayvancılığı Üretimi" istatistiklerini değerlendiren TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürü M. Salih Uras, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış yumurta üretim miktarının bir önceki aya göre yüzde 1,2 arttığını söyledi.

Uras, "Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; yumurta üretim miktarı 2014 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 arttı. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış tavuk Eti üretim miktarı bir önceki aya göre yüzde 1,7 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen tavuk sayısı 2014 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; tavuk Eti üretimi 2014 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,8 arttı" dedi.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış hindi Eti üretim miktarı bir önceki aya göre yüzde 5,7 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; kesilen hindi sayısı 2014 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 38,8 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre; hindi Eti üretimi 2014 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 56,6 arttı.

HABERE YORUM KAT