1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kum torbalarıyla mevziler oluşturuldu
Kum torbalarıyla mevziler oluşturuldu

Kum torbalarıyla mevziler oluşturuldu

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 1 Aralık'ta başlayan sokağa çıkma yasağı devam ederken, saldırganlar ile güvenlik görevlileri arasındaki çatışmalar da zaman zaman şiddetleniyor.

A+A-

Polis bariyerlerinin oluşturulduğu Sur ilçesi girişlerinde kum torbalarıyla mevziler oluşturuldu.Diyarbakır Valiliği tarafından ilçede hendek kazıp, barikat kuran saldırganlara yönelik operasyonların yapılması için 6 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Yasağın sürdüğü Sur ilçesinde güvenlik kuvvetleri ile saldırganlar arasında süren çatışmalar zaman zaman şiddetlenirken, ilçe girişlerinde oluşturulan güvenlik noktalarına da sık sık taciz ateşi açılıyor. İlçe girişinde oluşturulan güvenlik noktalarına yapılan taciz ateşlerine karşı kum torbalarıyla mevziler oluşturuldu. Mevzilerde görevlendirilen polis ekipleri, kum torbalarını siper alarak görevlerini sürdürüyor. Sur ilçesine giriş yapılan bölgelerden Urfa kapı mevkiinde kum torbalarından oluşturulan mevzilerde görevli polis memurları, elleri tetikte sürekli olarak çevreyi gözetliyor. 


Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı ilçe genelinde yer yer silah ve patlama sesleri duyulurken, 4 koldan ilçeye giren özel harekat polisleri ile saldırganlar arasında çatışmalar sürüyor. 


(BÇ-AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler