1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kulüpten istifalar ve kurumsallaşma açıklaması
Kulüpten istifalar ve kurumsallaşma açıklaması

Kulüpten istifalar ve kurumsallaşma açıklaması

DİYARİNSESİ.ORG- Diyarbakırspor markasına omuz vermek isteyen iş adamlarını ve spor adamlarını Diyarbakırspor çatısına davet ediyoruz.

A+A-
1968 yılında büyük emek ve heyecanla kurularak 5 yıl öncesine kadar hem Diyarbakır'a hem de bölgemize sportif anlamda heyecan ve başarı yaşatan, sadece Diyarbakırlıların değil koca bir coğrafyada büyük bir taraftar kitlesine sahip olan Diyarbakırspor, duyarlı kamuoyu ve spor camiasının bildiği nedenlerden dolayı 4 sezon içinde Süper Lig'den amatöre düştü.
 
Eski Diyarbakırspor'u yıkıma götüren nedenleri en iyi ifade edecek olay son dönemlerde görev yapan yönetici ve çalışanların da içinde yer aldığı ,5 yıldır devam eden yargı sürecidir. Devlet ve hükümet eliyle akıtılan trilyonlar, sahip olunan sayısız gelir kaynaklarına rağmen batırılan, borç batağına sürüklenen, tesislerinde yemek çıkmayan, deplasmana gidemeyen, transfer yapamayan, üzülerek ifade ediyoruz ki imajına büyük zarar verilen Diyarbakırspor'un yakın zamanda neler yaşadığı tüm sıcaklığı ile hafızalarımızdaki yerini koruyor.
 
Diyarbakırspor markasını yeniden ayağa kaldırmak amacıyla 4 yıl önce Yeni Diyarbakırspor projesiyle yola çıkan başkanımız Feyzi İlhanlı kendi maddi imkanları ve değerli halkımızın verdiği manevi değerle kısa sürede önemli aşama kat etti. Amatöre düşerek kapanma aşamasına gelen Diyarbakırspor'un hem misyonunu kurtarması başlı başına önemli bir kazanımdır.
 
NELER YAPTIĞIMIZA DAİR KISA BİR ÖZET
 
Sayın İlhanlı, tüm kamuoyunun bildiği gibi bugüne kadar ki süreçte kimseden maddi destek talebinde bulunmadan, daha önceleri yapılanların aksine her fırsatta hükümetin, siyasilerin, iş adamlarının,valiliğin ve belediyelerin kapısına gitmeden Diyarbakırspor markasını bugün saygı duyulan,sporcularına ve çalışanlarına borcu olmayan, SGK ve vergi borcu olmayan, kendi kulüp binası ve modern otobüsü olan, maçlarını oynadığı Atatürk Stadı'nı ve idmanlarını yaptığı Seyrantepe tesislerini kendi mali kaynaklarıyla yeniden işlevsel hale getiren bir yapıya kavuşturmuştur.
 
Önceki yıllarda transfer yasağı,deplasmana gidememe, idmana çıkamama ,kulüp tesislerinde yemek çıkmaması gibi olaylarla gündeme gelerek gerek Diyarbakır ve gerekse dünyanın değişik yerlerinde yaşayan hemşerilerimizi derinden üzen bu olumsuzluklar tarihe karışmış,Diyarbakırspor dilencilik kültürü ve olumsuzluklardan kurtularak halkımızın bu alanda övünç kaynağı haline gelmiştir. En önemlisi 'devlet takımı' imajından kurtulmuş, siyasi yapıların yönetim atadığı, yönetimi görevden aldığı, istedikleri gibi yönlendirdikleri bir yapıdan kurtularak, toplumun tüm kesimlerine eşit mesafeye gelmiştir.
 
BAZI ART NİYETLİ ÇEVRELER SPEKÜLASYONLAR YAPIYOR
 
Daha önce defalarca ifade ettiğimiz üzere ve bugün gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde kulüplerin yaptığı gibi şirketleşme kulüpler için olmazsa olmazlardan biri haline gelmiştir. Şirketleşmedeki amaç gelir-gider denkleştirmesi yaratarak kulübün borçlanmasının önünü kesmektir. Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş düzenli olarak gerek ilgili devlet kurumları ve Futbol Federasyonu tarafından denetlenmektedir. Oysaki dernekler kanunu statüsünde yönetilen kulüplerin nasıl borç batağına sürüklendiklerinin en iyi örneği eski Diyarbakırspor'un içine düştüğü durumda gayet net anlaşılmaktadır. Önemli mazisi olan bir çok kulüp, mali açıdan iyi yönetilmediği için ya kapanmıştır, ya da kapanma aşamasına gelmiştir.
 
ŞİRKETLEŞMEK DAHA FAZLA HALKA AÇIK OLMAKTIR
 
Başkanımız sayın Feyzi İlhanlı ve bizler bu memleketin evlatlarıyız. Bu kadar emek vererek oluşturduğumuz yapıyı, yeniden değerli hale getirdiğimiz Diyarbakırspor markasını sırtımıza alıp başka yere götürecek halimiz yok. Bu kulüp halkındır, Diyarbakırlılarındır ve bunu değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Başkanımız hiçbir zaman kendisini bu halkın efendisi olarak görmemiş, her zaman kendisini bu halkın hizmetkarı olarak görmüştür. Kulübün maddi anlamda bir insanın omuzunda yürümeyeceğini iyi biliyoruz. Şirketleşmek de asla ve asla halktan uzaklaşmak,bir insanın ve zümrenin tekeli altına girmek değildir. Aksine halka daha fazla açık olmaktır. 
 
SEZON BAŞINDA YAPTIĞIMIZ ÇAĞRI VE ÇALIŞMALAR SONUÇSUZ KALDI
 
Nitekim kulübe maddi ve manevi destek sağlamak, kişilerin bilgi ve birikimlerinden faydalanmak amacıyla sezon başında bizzat başkanımız sayın Feyzi İlhanlı tarafından bazı çalışmalar yapılmış ve kamuoyuna çağrılar yapılmıştır. İş adamlarından ve spor camiasından talep gelmesi halinde, insan kalitesini ve maddi kriterleri karşılamak üzere üyelik sistemi başlatacağımızı ifade ettik.
 
İş adamlarını ve spor adamlarını yönetim çatısında buluşturmak, hatta bizim dışımızda bu işi yapmak isteyenler olması halinde buna dahil hazır olduğumuzu ifade ederek çağrılar yapmamıza rağmen bu konuda hiçbir gelişme yaşanmadı. Başkanımızın bizzat görüştüğü iş adamları başta ekonomik nedenler olmak üzere çeşitli nedenlerle bu işe sıcak bakmadı ve yapılan çalışmalar ,girişimler sonuçsuz kaldı.
 
GELİN BERABER ELİMİZİ TAŞIN ALTINA SOKALIM
 
Gelinen noktada bir kez daha iş adamlarına ve spor adamlarına çağrı yapıyoruz. Diyarbakırspor markasını asla kendi tekelimizde görmedik ve görmüyoruz da. Diyarbakırspor'a maddi ve manevi olarak katkıda bulunmak isteyen, yönetime girmeyi düşünen,üye olmak isteyen ve bunun için kulübün belirleyeceği maddi kriterleri karşılamayı kabul eden herkese kapımız açıktır. Maddi kriter anlamında en önemli koşulumuz yönetime girmek isteyenlerin ödemeyi taahüt ettikleri paraları hibe etmeleridir.
 
Böyle bir talep gelmesi halinde gereğini yapacağımızı buradan halkın huzurunda ilan ediyoruz. Gelin hep beraber Diyarbakırspor'u sahiplenelim, maddi ve manevi olarak elimizi taşın altına sokalım.
 
YÖNETİME YENİ İSİMLER ALINACAK
 
Sosyal paylaşım siteleri üzerinde istifa ettiğini açıklayan Şeyhmus Şenyiğit'in bu talebi kabul edilmiştir. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, kulübümüzle hiçbir ilişkisinin kalmadığını bildiririz. Maddi ve manevi olarak kulübe katkı yapabilecek, toplumda saygınlığı olan isimleri yönetime almak için çalışma yapmaktayız. Önümüzdeki günlerde bu konuda gelişmeler olmasını bekliyoruz. Diyarbakırspor'un kurumsallaşması ve kalıcı başarılara imza atması için çalışmalarımız devam edecektir.
 
DİYARBAKIRSPOR STORE İÇİN ÜRÜN SİPARİŞLERİ VERİLDİ
 
Diyarbakırspor'un lisanslı ürünlerini halkımızla buluşturmak ve kulübümüze gelir sağlamak amacıyla çalışma yürüttüğümüz Diyarbakırspor Store için de çalışmalar sonuçlanmak üzeredir. Atatürk Stadı karşısında iç dizayn ve dekorasyon çalışmaları tamamlanan store için ürün siparişleri verilmiş olup bu konudaki çalışmaların tamamlanmasından sonra store halkımızın ve taraftarlarımızın hizmetine girecektir. Spor mağazası özelliğindeki Diyarbakırspor Store'de ağırlık Diyarbakırspor'un lisanslı ürünleri olmak üzere ayrıca spor malzemeleri üretimi ve satışı da yapılarak bölgedeki kulüplerin ve spor branşlarının ihtiyaçları karşılanarak kulübümüze gelir sağlanmasını hedeflemekteyiz.

HABERE YORUM KAT