1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kulüp menejeri N.P'ye tepkiler çığ gibi
Kulüp menejeri N.P'ye tepkiler çığ gibi

Kulüp menejeri N.P'ye tepkiler çığ gibi

DİYARBAKIR - Diyarbekirspor Kulübünde Menejer olarak görev yapan N.P isimli şahsın, Gazeteci Yılmaz Bay'ı hedef alarak sosyal medyada attığı bir mesaj sonrası taraftar ve yerel basında çok büyük tepki var.

A+A-

5 yıldır 3.Ligde büyük bütçeler ortaya koyarak şampiyonluk mücadelesi veren Yeşil-Kırmızılı ekipte görev yapan N.P. 'a tepki yağıyor.

GSYD Başkanı (Güneydoğu Spor Yazarları Kurucu Başkanı), Gazeteci-Yazar ve Televizyon Spor Programı yapımcısı Yılmaz Bay'a yönelik, sokak ağzı ile sarfettiği sözlere tepkiler çığ gibi. 

Diyarbekirspor Menejeri N.P'nin sosyal medyada attığı, 'Lan sen BAYağı ser sefilsin zavallısın lan sana acaip gülüyorum.  (gülücük işareti) yıllardır kuru gürültüsün... çok komik olduğun kadar alçaksın... "  bu mesaj sonrası taraftarlar resmen ayaklandı, üst üstte yağdırılan mesajlar sonrası,  N.P ve Diyarbekirspor Kulübü açıklama yapmak zorunda kaldı.

2017-11-28_233754.jpg

GERİ VİTES YAPTI:

Gelen tepkiler sonrası Kulüp Menejeri N.P, şahsi hesabından geri vites yaparak açıklama yaptı ve Yılmaz Bayı kastetmediğini söyledi: 

ff-004.jpg

 

YILMAZ BAY: "DEĞMEYECEK BİR İNSAN"

Yılmaz Bay yaptığı açıklamada, 'Bu zat bu gücü nereden alıyor sormak lazım. Böylesine bir mevkiye gelmiş ancak daha ne konuştuğunu bilmeyen  bir insan için benim cevap vermeme bile gerek kalmadı. Binlerce, hatta onbinlerce insanımız, taraftarımız çok net bir şekilde bu zatın cevabını vermiştir. Açıkcası biz neyin ne olduğunu çok iyi görebiliyoruzda, kulüp yönetimini burada sorgulamak lazım. Böylesi bir insana cevap vermeyi bile zul görüyorum. Zavallığını ilan eden bir sokakvari açıklaması olan bir insanla hiç bir diyaloğum olamaz. Bizler bu kentin öz çocuklarıyız, daha dün gelen birinin bizlere yapılan bu hakareti taraftarlarımız kayıtsız kalmadı. Onlara ve konuyla alakalı duyarlılık gösteren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Değmeyecek birine prim yaptırdığımız için açıkcası sadece buna üzülüyorum. Kulüp yönetiminde daha net bir duruş göstermelerini beklerdim. Zaman her şeyi net gösterecek. Burada açıkcası sevindiğim nokta, taraftarlarımız ve dostlarımızdan gelen gerek telefon, gerke mesaj yoluyla 2 gündür özellikle sosyal medyada ortaya konulan duruş, onbinlerce mesaj kişinin suratında  tokat gibi bu patlamış kapak olmuştur. Bundan sonra artık benim konuşmama bile gerek yok. Herkese binlerce kez teşekkür ediyorum. "

KULÜBÜN AÇIKLAMASI...

BASINA VE KAMUOYUNA
Son günlerde sosyal medyada yapılan paylaşım ve yorumlarda kulübümüzün sportif direktörü kendisini eleştiren taraftarlarımıza ve basın mensuplarına hakaret ettiği dile getirilmektedir.Bu durum tarafımızca değerlendirilmiştir.Adı geçen sportif direktörümüzle görüşülerek bundan dolayı kendisi ikaz edilmiş ve kendisi yanlış anlaşıldığını, söz konusu paylaşımlarda taraftarları ve basın mensuplarını hedef almadığını ifade ederek yanlış anlaşılma nedeniyle üzgün oldugunu dilegetirmiştir.
Kulübümüzün halkımıza, taraftarlarımıza ve kentimizin değerleri olarak kabul ettiğimiz basın mensuplarına; medya camiasına verdiği değer kamuoyu nezninde ve tüm kesimlerce bilinmektedir.Bünyemizde ki hiç kimse halkımıza, taraftarlarımıza ve basın emekçilerine hakaret etmeye, dil uzatmaya cürret edemez.Bu konularda hep örnek olmuş olan kulübümüzün bu olumsuz imajla gündeme gelmesi bizleri üzmüştür.Yanlış anlama olduğunu düşündüğümüz ve asla kabul etmeyeceğimiz bu tür paylaşımlar asla bizim kulübümüzde müsade edilmeyecek bir durumdur. Kaldı ki böyle bir durum söz konusu bile değildir.Değerli halkımızı ve basın mensuplarımızı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kentimizin başarısı için bizlerle birlikte omuz omuza vermeye davet ediyoruz.Bu kulüp sizlerle var oldu, sizlerle arzulanan yere gelecektir.

 

AZRAİLLERDEN AÇIKLAMA

"UYARI YETMEZ"

KULÜBÜMÜZŮN YÖNETİM KURULUNA ÇAĞRIMIZDIR...
Artık taraftara basına şehrin bileşenlerine kulak verme vakti geldi.
Bireysel takımdan topluma mal edilmiş bir takım çizgisi dışına çıkılmaması için, sözde sportif direktör olarak kulube gelen ama geldiginden beri hiçbir başarısı olmayan ve takım içinde karışıklıklara sebebiyet veren 5 tane teknik Direktörün gönderildiği ama hala kulupte duran numan Polat'ın derhal görevden alınması gerekmektedir.
Kimse bu şehrin basınına taraftarına değerlerine laf söyleme ve kaderiyle oynama curetinde bulunamaz.
Klübün bir an önce bu şehrin sesine kulak vermesini ve bir kenti numan polata kurban etmemesini temenni ederiz.
Aksi durumda tum şehiri numan polat yüzünden takıma kusturmenin hiçbir anlamı yoktur.
Başkanımızın ve yönetimimizin gereğini yapacagindan şüphemiz yoktur.
Saygılarımızla AZRAILLER Grubu.