1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kulübün durumu iyi değil
Kulübün durumu iyi değil

Kulübün durumu iyi değil

DİYARBAKIR- Diyarbakırspor Kulübü Kayyum Başkanı Nurettin Uğur, Diyarbakırspor'un şimdiki durumu ve gelecekteki planlarını anlattı.

A+A-

Yeşil-kırmızılı kulübün başına geldikleri dönemde, kulübün eksi puanlarda seyrettiğini belirten Uğur, kendileri döneminde kulübün puanını 6'ya çıkarttıklarını söyledi.

Kayyum Başkanı Uğur, “Bilindiği gibi ben bir kayyum olarak atanmış birisiyim. Diyarbakırspor, en son Maltepe maçına çıkmadı ve eksi 3 puana düştü. O zamana kadar zaten hiç puan alamamıştı. Bizler geçmişte Diyarbakırspor'da futbol oynayan arkadaşlar olarak, Diyarbakırspor'un bu durumuna içimiz el vermedi ve dedik ki, bir gidip bakalım. Diyarbakırspor ile ilgili ne yapabiliriz, bunun yollarına bakalım.

Zaten o süreçte, bilindiği gibi Diyarbakırspor birkaç kongreye gitmiş, yapılan bu kongrelerden bir sonuç elde edilememişti. Bunun sonucunda da mahkemelik olmuştu. Mahkeme birini kayyum olarak atamış ve gelen bu kayyum da bir gün sonra istifa etmişti. Bu istifadan sonra mahkeme kulübün kapanması yönünde bir karar alacaktı. Ben bu kulübü bir de olsa yaşatabilmek adına, kapanmasın diye, mahkemeye bir dilekçe verdim ve bu dilekçe neticesinde mahkeme beni kayyum olarak atadı" dedi.

Uğur, “Ben ve birkaç arkadaşım atandıktan sonra, buradaki futbolcu arkadaşlarla birkaç toplantı yaptık. Yapabileceklerimizin neler olduğunu kendilerine söyledik. Arkadaşlarımız maçlara, idmanlara çıkmaya başladılar. Biz geldikten sonra Diyarbakırspor 9 puan aldı. Eksi 3 puanı vardı bu çıkınca 6 puana düştü. Şu anki durum itibarıyla bakacak olursak, kulübün durumu iyi değil. Halen problemler devam ediyor. Gerek futbolcu, gerekse personel alacaklarının tamamına yakını duruyor. Bu şartlar altında biz kulübü nereye kadar götürürüz, açıkçası bunu bilemiyorum.

Bu arada bizim birkaç yerle görüşmelerimiz sürüyor. Bu görüşmelerin neticesini birkaç gün içerisinde alacağız. Eğer bu süreç istediğimiz şekilde olumlu olarak gelişirse, kongre kararı alacağız. Şuan için yönetime talip olan arkadaşlarımız var. Kongreden sonra bir yönetim seçilecek ve birileri gelip kulübün başına geçecek. Ancak eğer sonuç olumsuz olur ve kimse gelip kulübün başına geçmezse bizimde yapacak pek bir şey yok. Görevi tekrardan mahkemeye iade ederiz. 2. devre için kamp yeri ile ilgili olarak görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer olumlu bir cevap alırsak, 5 Ocakta Antalya'da kampa gireceğiz" diye konuştu.