1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kültür sanat günleri devam ediyor
Kültür sanat günleri devam ediyor

Kültür sanat günleri devam ediyor

Silvan ilçesinde bulunan Zembilfroş Kültür Merkezi tarafından “Demokratik sanatla özgür yaşam anlayışıyla doğal toplumla buluşalım” şiarı ile düzenlenen kültür sanat günleri devam ediyor

A+A-

İlçe merkezine bağlı Bayrambaşı (Sêdeqnê) beldesinde düzenlenen etkinliğe Zembilfroş Kültür Merkezi çalışanları, kursiyerleri, BDP İlçe Eş Başkanı Kerem Canpolat, BDP Silvan ilçe ve Bayarambaşı (Sêdeqnê) belde yöneticileri, KURDÎ-DER Silvan Şube Başkanı Cemal Düşük'ün yanı sıra çok sayıda belde sakini katıldı.

Zembfilfroş Kültür Merkezi'ne bağlı resim atölyesi tarafından etkinlik kapsamında ilk olarak çocuklara resim materyallerinin Kürtçe isimleri öğretilirken, daha sonra çocuklarla birlikte resimler çizildi. Çocukların çizdiği resimlerde ağırlıklı olarak sarı, kırmızı ve yeşil renklerin kullanılması ve çizdikleri ağaçlara “BDP özgürlük ağacı” ile “Bijî Serok Apo” gibi yazmaları dikkat çekti. Resim çalışmasının ardından beldeye gelen ve merkeze bağlı erbane ve folklor grubu ise belde sakinleri tarafından belde girişinde alkışlarla karşılandı. Ardından folklor gösterisinin yapıldığı alanda “Kayıp Özgürlük (Azadiya Wenda)” filmin gösterimi yapıldı.

HABERE YORUM KAT