1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulpta üretilen ipek şallar dünya pazarında
Kulpta üretilen ipek şallar dünya pazarında

Kulpta üretilen ipek şallar dünya pazarında

Kulp Belediyesi Eş başkanı Metin DİNAR İstanbul Kemerburgazda bulunan Silk and Cashmer firmasını ziyaret etti.

A+A-

Firmanın Genel Müdürü Ayşe ZAMANPUR ve Bütçe ve Planlama Müdürü Öznur ÇAVUŞOĞLU tarafından karşılanan eşbaşkan DİNAR mağazayı gezerek ürünleri inceledi.

Mayıs 2014 tarihinde Kulp Belediyesi Eşbaşkanı Metin DİNAR'ın daveti üzerine Silk and Cashmer firmasının Bütçe ve Planlama müdürü Öznur ÇAVUŞOĞLU Kulp'u ziyaret etmişti.

Ziyaret kapsamında Türkiyede sadece Diyarbakırın Kulp İlçesinde el dokuması ile üretilen ipek şal atölyesi gezilerek ürünler incelenmişti.Bu ziyaretin ardından 26 Ülkede 200'e yakın satış mağazası bulunan Silk and Cashmer firması Kulp'ta üretilen ipek şallara reyonlarında yer vermeye başladı.

Eşbaşkan DİNAR “Öncelikle Sosyal sorumluluk projelerine ve Kadın istihdamını ilke edinen firmanızı kutluyorum.

Kulp'ta üretilen ipek şalları reyonlarınızda görmek bizleri sevindiren bir olgu oldu.Firmanız ve kurumumuz işbirliğiyle Kadın istihdamını sağlayacak,ipek ürünlerinin üretildiği yeni atölyelerin açılması fikri,başarıya ulaşılabilecek bir proje olacağının inancını taşıyorum.

Düşünülen bu projenin can bulması ve yerinde incelenmesi adına sizleri Kulp'a davet ediyorum”dedi.

Eşbaşkan DİNAR'ın davetine olumlu bakan firma yetkilileri en kısa sürede ziyarette bulunacaklarını,düşünülen projeye sıcak baktıklarını,proje kapsamında üretilecek ipek ürünlerin daha geniş bir pazara sahip olabilmesi için gerekli çabanın gösterileceğini ifade ettiler.Eşbaşkan DİNAR'a ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler. (Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT