1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta toprak kayması
Kulp'ta toprak kayması

Kulp'ta toprak kayması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 10 dakika süren yağmur sonucu meydana gelen toprak kaymasında bir ev ve ahır zarar gördü.

A+A-
Kulp ilçesine bağlı Ağaçkurur Mahallesi Hacuka mezrasında gece saatlerinde şiddetli yağmur toprak kaymasına neden oldu.
 
68 yaşındaki Asiye Fidan'a ait ev, ahır ve bahçe zarar gördü. Yağmur yağdığı esnada evde uyuduklarını anlatan Fidan, "Evde yattığımız esnada yağmurun etkisiyle uyanmak zorunda kaldık. Gözümüzü açtığımızda yataklarımız ıslanmış, evimizin içini ise çamur kaplamıştı.
 
Yanımda uyuyan iki kız çocuğumla birlikte kapıya doğru ilerledik, kapının önü ve arkası çamurla dolduğu için kapıyı zor açtık ve dışarıya çıkarak canlarımızı kurtardık. Ancak eşyalarımızdan hiçbir şeyi kurtaramadık. Zaten yaşlı, dul, kimsesiz biriyim. Bir çocuğum okul okumakta, iki çocuğumla birlikte yaşamaktayım. Maddi durumum iyi değil, fakir ve yardıma muhtaç bir aileyim. Burada birkaç tane hayvan beslemekteyim ve onların sütünden ve yoğurtlarından elde ettiğimiz gelirle kıl kanat geçinmeye çalışıyorum. 
 
Evimizin üst tarafında yamaçlarda oluşan sel ve heyelan evimin içine girince bize ait kışlık yiyeceklerimiz, yataklarımız ve diğer mutfak gereçlerimizin hiçbiri kalmadı. Bundan iki yıl önce yine aynı bu şekilde evim zarar gördü ve ilgili yerlere müracaat ederek durumumu anlatmaya çalıştım ancak şimdiye kadar hiçbir kurum bana yardımcı olmadığı gibi en ufak bir yardımda da bulunmadı. Bu sefer de aynı mağduriyeti yaşıyorum. Yetkililerden yardım elinin uzatılmasını istiyorum” dedi.
 
 
(MT-ÜN-CC-Y)
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT