1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kulp'ta Spor Atağı
Kulp'ta Spor Atağı

Kulp'ta Spor Atağı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen basketbol ve voleybol kurslarına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

A+A-

İlçenin ilk ve tek spor salonu olan kapalı spor salonunda yapılan çalışmalar bayan antrenörler Sevda Taş ve Başak Kıymaç tarafından veriliyor. Spor salonunun hizmete girmesinden sonra ilçede spora karşı ilgi patlaması yaşanırken, basketbol ve voleybol kurslarına gösterilen ilgi antrenörleri sevindiriyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan antrenörler Başak Kıymaç ve Sevda Taş, çocukların spora karşı son derece ilgili olduğunu ifade ederek, kısa süre sonra buradan önemli sporcular çıkacağına inandıklarını dile getirdi. Genç antrenörler, “Kulp ilçesinde daha önceden salon olmadığı için fazla aktivite yoktu, kurslar verilmiyordu. Spor salonu faaliyete geçtikten sonra bizler de burada çocuklara ve gençlere basketbol ve voleybol branşında kurs veriyoruz. Çocuklar çok istekli. Sorunsuz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geleceğin başarılı sporcuları Kulp'tan çıkacak. Çalışmalara destek veren Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut'a teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT