1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp’ta sis hayatı olumsuz etkiledi
Kulp’ta sis hayatı olumsuz etkiledi

Kulp’ta sis hayatı olumsuz etkiledi

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde günlerdir etkisini gösteren kar yağışı yerini bu gün öğleden sonra sisli havaya bıraktı. İlçede, görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.

A+A-

Kulp ilçesinde dün geceden itibaren etkisini gösteren yağmur, bugün öğlen saatlerinde yerini sise bıraktı. Görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü ilçede araçlar güçlükle ilerledi.

Karla mücadele sürüyor

Kulp ilçesinde belediyenin karla mücadele çalışmaları sürüyor. Konuya ilişkin Eş Başkanlar Sadiye Süer Baran ve Metin Dinar tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Perşembe gününden itibaren kar yağışı etkisinde kalan İlçemiz ile bağlı mahallelerde karla mücadele çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor.8 Ekibimiz ilçe merkezi dışında kalan mahallelerde,1 ekibimizde ilçe merkezinde kar temizleme çalışmalarına devam etmektedir. İlçemize bağlı bütün grup yolları açılmış durumdadır. Grup yolu dışında kalan mahalle ve sokaklara ait yol çalışmaları devam ediyor. İlçe merkezinde ki ekiplerimiz ise yollarda birikmiş karı kamyonlara yükleyerek ilçe dışındaki uygun yerlere taşımaktadırlar. Buzlanmaya karşı bir ekip sürekli hazır bulundurulmaktadır. Ulaşıma açılmayan tek bir yolumuz kalmayacak şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler