1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta okula uyum eğitimi
Kulp'ta okula uyum eğitimi

Kulp'ta okula uyum eğitimi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Okula uyum eğitimi' başladı.

A+A-

İlk kez sıralarla tanışan minikler, anne ve babalarının elini hiç bırakmadı.

Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kulp Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Şemsettin Pehlivanoğulları, Kulp ilçesi Atatürk, Merkez ve Vali Nafız Kayalı ilkokullarında sınıfları tek tek gezerek çocukların ilk ders heyecanına ortak oldu.

Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk ders zilinin çalmasıyla eğitime başlayan miniklere başarılar dileyen Kaymakam Maraşlı, "Kulp ilçesinde ailelerin, anne ve babaların çocuklarını yalnız bırakmayarak onlarla birlikte okula gelerek uyum sağlama imkanlarının yaratılması bizleri mutlu etti. Çocuklar okula ilk eğitime nasıl başlarlarsa sonuna kadarda o şekilde devam ederler. Her şey öğretmen ve müdürlerimize bırakmamak lazım. Velilerimize çok şey düşüyor.Velilerimizin çocuklarıyla ilgilenmeleri başarıyı ve derslerine olan ilgiyi arttırır" dedi.

Ailece çocuklarını okula getirdiklerini belirten Ayşe Çelik ise, ilkokul 1. sınıfa başlayacak olan evlatlarının ilk zamanlar biraz sıkıntı yaşasa da sonraları okula alışacağını söyledi. Çelik, "Bugün biraz zorluk çıkardı. İlk gün olmasından dolayı olduğunu düşünüyoruz. Çok büyük sıkıntımız yok.

Bugün 1. sınıfa başlıyoruz. Hazırlık gibi düşünüyoruz. Bize zorluk çıkaracak bir çocuk olduğunu düşünmüyoruz" diye konuştu.

Okula uyum eğitiminin 8 ve 11 Eylül arasında gerçekleşeceği bildirilirken, eğitim sürecinde öğrencilerin birbirleriyle tanışıp okula alışmaları bekleniyor.


(MT-YRT-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT