1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta okul yararına kermes
Kulp'ta okul yararına kermes

Kulp'ta okul yararına kermes

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okul yararına kermes düzenlendi.

A+A-
Kulp Anadolu Lisesi dersliklerinde düzenlenen kermese ilgi yoğun olurken, kermesten elde edilecek gelirin okulda ihtiyaç sahibi olan öğrencilere verileceği öğrenildi.
 
Kermeste El emeği göz nuruyla işlenmiş ürünleri, kek, kurabiye, dolma, pasta ve böreklerin yanı sıra öğrencilerin yapmış oldukları tablolar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
 
Kermes hakkında bilgi veren Kulp Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Bozkurt, "Etkinliğimizin amacı, öğrencilerimizin içindeki iş birliği, dayanışmayı, beraberliği sağlayabilmek, öğrencilerimizi bu tür etkinliklerden mahrum etmemek, farklı bir ortam oluşturmak için böyle bir kermesi düzenledik.
 
Burada toplanacak olan gelirle öğrencilerimizin ihtiyaçlarını gidermeyi düşünüyoruz. Bu kermeste bize katkı sunan Kulp esnafına, okul aile birliğimize, kermesimizde bizi yalnız bırakmayıp gelen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Kermese Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
 
(MT-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT