1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta okul sütü programı start aldı
Kulp'ta okul sütü programı start aldı

Kulp'ta okul sütü programı start aldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 'Okul Sütü Projesi' kapsamında 4 bin 814 öğrenciye süt dağıtıldı.

A+A-
2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde 'Okul Sütü Programı' start aldı. Atatürk İlkokulu'nda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları katıldı. Sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Maraşlı, daha sonra kendi elleriyle çocuklara süt dağıtıp öğrencilerle birlikte süt içti. 
 
Öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırıp dengeli beslenmelerini sağlamayı hedeflediklerini belirten Kaymakam Maraşlı, "Bu programla öğrencilerimize süt içme alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz. Süt çök önemli bir besin kaynağıdır.
 
Özelikle küçük yaşlarda süt tüketimi çok önemlidir. Çocukların gelişmesinde, uzun boylu olmasında, zeki olmasında, okudukları anlamasında en faydalı besin kaynaklarında biri süttür. O yüzden tüm çocukların süt içmesini arzu ediyoruz. Okul Sütü Programı, 2014–2015 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, dönem boyunca uygulanacak. Uygulama her haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde olacak. Haftanın bu 3 gününde her öğrencimize 200 mililitre ambalajlı süt içirmiş olacağız" dedi. 
 
(MT-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT