1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta öğrenci meclisi seçildi
Kulp'ta öğrenci meclisi seçildi

Kulp'ta öğrenci meclisi seçildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesi ile bağlı köy okullarının öğrenci temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ilçe öğrenci temsilcisi seçimi yapıldı.

A+A-

Yapılan oylama sonucunda Baloğlu Ortaokulu öğrencisi Berfin Öztürk, aldığı oylarla diğer okul temsilcilerini geride bırakarak ilçe öğrenci temsilcisi seçildi. Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen seçimde, İlçe Öğrenci Meclis Temsilciliği için 7 aday istek yaptı.

Adayların propaganda konuşmalarından sonra yapılan seçimde başkan ve başkan yardımcısı seçilirken, ikinci başkan yardımcısı seçiminde oyların eşit çıkması nedeniyle ikinci kez oy kullanıldı. Seçilen ilçe öğrenci temsilcileri Diyarbakır'da İl Meclis Başkanı Seçimi için yarışacak.

Burada bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener, öğrencilerin kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması için öğrenciler arasından seçim yolu ile okul meclisi oluşturulduğunu söyledi. Seçimlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener, Şube Müdürü Cihat Yıldırım, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


(MT-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT