1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kulp'ta kutlu doğum etkinliği
Kulp'ta kutlu doğum etkinliği

Kulp'ta kutlu doğum etkinliği

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri özel bir düğün salonunda çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

A+A-

 

Kulp ilçesinde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Müftüsü Hüseyin Hacı Fettahoğlu, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Tanrıkulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamdüsena Tel, İlçe Jandarma Komutanı Orhan Yurdakul, Kulp Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. İlahi ve Kuran-ı Kerim'in okunmasının ardından bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Fettahoğlu, "Peygamber efendimizi anmak için buradayız, inşallah onu anarken bundan sonra onun yolundan gitmeyi Allah bize nasip etsin" dedi.
 
Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Tanrıkulu, Kur'an-ı Kerim'de Allahın insanları onurlu yarattığını ayetlerle belirttiğini ve bu nedenle insanların onurlu bir varlık olduğunu söyledi. Tanrıkulu, insanların akil sahipleri oldukları için onurlu yaratıldıklarını dile getirerek, insanların en büyük onurlarının ilminde olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT