1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta destekleme yetiştirme kurslarına ilgi
Kulp'ta destekleme yetiştirme kurslarına ilgi

Kulp'ta destekleme yetiştirme kurslarına ilgi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 10 merkezde düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları yoğun ilgi görüyor.

A+A-

2015-2016 eğitim öğretim yılında Kulp ilçesinde açılan destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları ve Şube Müdürü Yılmaz Can, Barış Ortaokulu, Kulp Anadolu Lisesi ve Kulp Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde, YGS ve TEOG kurslarında denetimlerde bulundu.

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğuları, açtıkları kurslara 2 bin 102 kişinin katıldığını belirterek, daha çok öğrenci beklediklerini söyledi. Haftanın 2 günü devam eden kurslarda bütün branşlarda ders verildiğini anlatan Pehlivanoğulları, “YGS'ye yönelik Kulp Halk Eğitim Merkezi destekli kurslarda toplam 160 mezun öğrenci faydalanmaktadır.

Öğrencilerin kurslara büyük ilgi gösterdikleri, derslerin zevkli geçtiğini denetimler esnasında tespit ettik. Buda bizim için sevindiricidir. Öğrencilerimizin büyük bir oranı dershaneler yerine destekleme ve yetiştirme kurslarına katılıyor. İlçemizde toplam 2 bin 102 öğrenciye, YGS, TEOG ve diğer yetiştirme kurslarında hafta sonları 10 kurs merkezlerimizde ders verilmektedir. Bu kurslarda görev almakta olan yönetici ve öğretmen arkadaşlarımı tebrik ederim” dedi.


(MT-AKK-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler