1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta anneler günü kutlaması
Kulp'ta anneler günü kutlaması

Kulp'ta anneler günü kutlaması

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı'nın eşi Arzu Maraşlı tarafından bir düğün salonunda “Anneler Günü” programı düzenlendi.

A+A-

Şehit annelerinin de katıldığı programda, Yağmur Baran adlı öğrencinin “Sol Yanım Acıyor Anne” adlı şirini okunması salonda bulunan annelerin duyu dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı Arzu Maraşlı yaptı.

Maraşlı “Bizleri dünyaya getiren, hayata hazırlayan, sevgisi, desteği ve sıcaklığıyla vazgeçilmez olan tüm annelerimizin, Anneler Günü'nü kutluyorum. Annelerimiz, 'iyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı, hayatla aramızdaki en güçlü bağdır.

Çocukları söz konusu olduğunda hiç bir zorluktan yılmayan, onların mutluluğu, sağlığı ve en iyi şekilde yetişmesi için hayatları boyunca mücadele eden annelerimiz, ailenin temel direği, güçlü yarınların kurucularıdır. Sevgilerin en büyüğü, en vazgeçilmezi olan anne sevgisinin ve fedakarlığının yegane karşılığı ise gerçek sevgidir. Annelerimizin her zaman yanında olmak, yüzlerini güldürmek, gurur duyacakları evlatlar olmak, hiç şüphe yoktur ki, onlara verilebilecek en kıymetli armağandır.

Çocuklarını doğuran, son nefeslerine kadar her türlü sorumluluklarını üstlenen, iyi ve kötü günlerinde yanlarında olan ve canından bir parça olarak gören annelerimizin hakkı asla ödenemeyecektir. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir. Annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır.

Anneler Günü vesilesiyle, nice emeklerle yetiştirdikleri evlatlarını vatan uğruna şehit veren tüm şehit annelerine bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyor, acılarını yürekten paylaşıyorum. Bu özel günlerinde, cennetle müjdelenen annelerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü'nü kutluyorum" dedi

Örnek aile yaşantılarından dolayı Fatma Bozkurt yılın annesi seçildi. Kulp ilçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı'nın eşi Arzu Maraşlı, Fatma Bozkurt'a plaket vererek kendisini kutladı.
Program Kulp ilçesinde müzik öğretmeni olan Gülşen Bayraz, Gülistan Duygun ve Derya İncekuçak tarafından seslendirilen türkülerle devam etti. Program Anneler Günü pastasının kesilmesiyle son buldu.


(MT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT