1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta açılan arıcılık kursu sona erdi
Kulp'ta açılan arıcılık kursu sona erdi

Kulp'ta açılan arıcılık kursu sona erdi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde açılan arıcılık kursu sona erdi.

A+A-
Kulp'ta, Halk Eğitim Merkezi ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen arıcılık kursu 80 saatlik uygulamalı ve teorik kursu tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.
 
Sertifika töreninde bir konuşma yapan usta öğretici Levent Uçar, Kulp'ta arıcılık potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi. Kulp'un bin 500 ile 2 bin rakımları arasında değişen bin 200 çeşit endemik bitkiye sahip olduğunu belirten Uçar, "Son yıllarda yıldızı parlayan kaliteli bal da bu ilçede elde ediliyor.
 
Dolayısıyla düzenlenen bu kurs sayesinde doğal üretim ve bal sağma teknikleri konusunda bir çok önemli bilgileri kursiyerlere aktardık, kursiyerlerimizin arıcılığı ilçemizde daha da geliştireceğine inanıyoruz. Kursiyerler, bu kursta arıcılık eğitimi aldıktan sonra arıcılığı daha da bilinçli yapacaklar ve sonunda da daha kaliteli bal elde etmiş olacaklar" dedi.
 
(MT-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT