1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulpta 8 Mart etkinlikleri
Kulpta 8 Mart etkinlikleri

Kulpta 8 Mart etkinlikleri

Kulp Belediyesi Eşbaşkanı Sadiye Süer BARAN,DBP-HDP Kadın eşbaşkanları ile yöneticiler, Belediye Kadın Meclis üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle hazırlanan 7 günlük program kapsamında Sağlık Kuruluşları ile Okullar ziyaret ettiler.

A+A-

Kulp Belediyesi Eşbaşkanı ve beraberindeki Kadın heyeti Aile Hekimliği,Toplum Sağlık Merkezi,Devlet Hastanesi,Çok Programlı Lise,İmam Hatip Lisesi,Yatılı Bölge İlköğretim Okulu,Atatürk İlköğretim Okulu ve Merkez İlköğretim Okulunu ziyaret ettiler.

Bu kurumlarda çalışan kadın çalışanlara karanfil dağıtılarak çeşitli hediyeler verildi.Erkek çalışanlar da unutulmayarak üzerinde “Kadına Yönelik Şiddete HAYIR” baskılı kalemler kendilerine hediye edildi.

Eşbaşkan Baran konu ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi.BARAN “Öncelikle 8 Mart Dünya Emekçiler Kadın Gününüzü kutluyorum.Hemen hemen her gün haber bültenlerine yansıyan kadına şiddet haberleriyle karşılaşmaktayız.Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz.Ve bu şiddet olgusunun son bulması adına her alanda mücadele ediyoruz.Bin yılları alan eril zihniyetin bir anda değişmeyeceğini hepimiz biliyoruz,ama bu olumsuzluklara karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz”dedi.


    7 günlük 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programı diğer etkinliklerle devam edecek. 

 

HABERE YORUM KAT