1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulp'ta 24 Kasım öğretmenler günü kutlandı
Kulp'ta 24 Kasım öğretmenler günü kutlandı

Kulp'ta 24 Kasım öğretmenler günü kutlandı

DİYARBAKIR (İHA) - 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde de törenlerle kutlandı.

A+A-

DİYARBAKIR (İHA) - 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde de törenlerle kutlandı.
Hükumet konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kutlamalar daha sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Salonu'nda devam etti.

Programa, Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Aydın Kutlu, Kulp Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Dengiz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Orhan Yurdakul, Kulp Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamdusena Tel, daire amirleri ve öğretmenler katıldı. Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili şiirler okundu, slayt gösterisinin izlenmesinin ardından öğretmenler tarafından hazırlanan minik konserle program devam etti.

İlçe merkezinde görev yapan öğretmenlerin 2012-2013 eğitim öğretim yılında okullarında göstermiş oldukları gayretli çabalarından dolayı üstün başarı belgeleri Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı tarafından verildi. Öğrenciler arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere ise İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Aydın Kutlu, Kulp Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Dengiz, Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener tarafından ödülleri verildi.

(MT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT