1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kulp'ta 23 Nisan coşkuyla kutlandı
Kulp'ta 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Kulp'ta 23 Nisan coşkuyla kutlandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 93. yıl dönümü, yapılan etkinliklerle kutlandı.

A+A-

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği ve dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 93. yıl kutlamaları, sabah saat 09.00'da Hükümet konağı ününde çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törenin ardından kutlamalara Kulp Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun bahçesinde devam edildi.
Törende bir konuşma yapan Kulp ilçesi Merkez İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Seval Topdemir, "23 Nisan 1920 günü Cumhuriyet solunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde Bu tarihle başlayan Büyük değişim 29 Ekim 1923 'te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak,Türk Milletinin ufku açılmıştır, Büyük önderimiz Mustafa kemal Atatürk İlk meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 Gününü Ulusumuza çocuk bayramı olarak armağan etmiştir.Bir yönüyle de dünya içinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir '' dedi.

HEDİYELER VERİLDİ

23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle okullar arası düzenlenen şiir, resim, kompozisyon ve gösteri dallarında dereceye giren öğrencilere Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kulp İlçe Belediye Başkanı M.Nesim Şimşek, Garnizon Komutanı Binbaşı Orhan Yurdakul, Kulp Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamdusena Tel tarafında çeşitli ödüllerin verilmesiyle program son buldu.

Bu yılki programa Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kulp İlçe Belediye Başkanı M.Nesim Şimşek, Garnizon Komutanı Binbaşı Orhan Yurdakul, Kulp Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamdusena Tel, Daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Tören sonunda Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kulp İlçe Belediye Başkanı M.Nesim Şimşek, Garnizon Komutanı Binbaşı Orhan Yurdakul ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamdusena Tel, tören komitesini tebrik etti

HABERE YORUM KAT