1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulplu Öğrencilerden Vali Aksoy'u ziyaret
Kulplu Öğrencilerden Vali Aksoy'u ziyaret

Kulplu Öğrencilerden Vali Aksoy'u ziyaret

Kulp Kaymakamlığınca uygulanan 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında Kulp İlçesinden gelen bir grup öğrenci Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti.

A+A-
Ziyarete Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı' nın eşi aynı zamanda projenin de yürütücüsü olan Arzu Güleryüz Maraşlı, Kulp Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Aydın Kutlu'nun eşi Semra Kutlu, Kulp Cumhuriyet Savcısı Erkal Kocabıçak'ın eşi Ayşen Kocabıçak, Kulp Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları'nın eşi Habibe Pehlivanoğulları, Vakıf Memuru Aygül Taş ve öğrenciler katıldı.
 
Valilik Toplantı Salonunda öğrencileri kabul eden Vali Aksoy, projenin önemine değinerek kendilerini burada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Proje hakkında Vali Aksoy'a bilgi veren Maraşlı, amaçlarının daha önce Kulp İlçesi dışına çıkmamış olan öğrencilere bir il gezisi yaptırmak olduğunu söyledi. Maraşlı, bu durumdaki öğrencileri Diyarbakır'a getirerek buradaki tarihi mekanları gezdirdiklerini ve Çanakkale Zaferi'nin konu edildiği Son Mektup filmini izlettiklerini belirtti.
 
Ziyaret sırasında öğrencilerle sohbet eden Vali Aksoy, öğrencilere hediyeler dağıttı. Program Vali Aksoy'un misafirleri ile fotoğraf çektirmesiyle son buldu.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT