1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kulplu bayanlar Mardin'i gezdi
Kulplu bayanlar Mardin'i gezdi

Kulplu bayanlar Mardin'i gezdi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp ilçesindeki 200 kadın, Mardin'e gezi düzenledi.

A+A-
Kulp ilçesinde çeşitli kurslarda eğitim gören 200 bayan öğrenci 12 araçla yola çıktı. Mardin Sultan Şehmus Türbesi'nde bir süre konaklayan bayanlar daha sonra Deyrülzeferan Manastırı, Mor Gabriel Manastırı, Kırklar Kilisesi, Mor Yakup Kilisesi, Revaklı Çarşı ve Mardin evlerini gezdi. Geziden duydukları memnuniyeti dile getiren bayanlar emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sinan Buluttekin, "Kulplu bayanlarımızı sosyalleştirmek ve kendilerine güvenlerini artırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Her ne kadar Güneydoğu'da yaşıyorsak da bir çok bayan arkadaşımız çevremizdeki tarihi mekanları gezememiş. Bu proje sayesinde 200 bayan arkadaşımıza bu imkanı tanımış olduk. İlçemize de projenin yürütülmesi ilgili 2015 yılında Kulp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yürütülmesi için gönderilmiştir.
 
 
Proje kapsamında çeşitli dallarda kurslar açılmış olup projemizin içeriğinde bulunan Mardin gezisi vardı. Gezimizi projemiz kapsamında açılan kurslara gelen öğrencilerden oluşan 200 kişilik bir kafileyle yaptık. Gezimiz Kulp-Midyat-Beyazsu ve Mardin güzergahına yapılarak. Bu güzergahta bulunan tarihi ve eski yerleşimleri ziyaret edildi"
dedi.
 
 
(MT-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT